Czasopisma komputerowe w Polsce umierają szybciej niż się spodziewałem. To koniec Komputer Świata…

Pamiętam jak jeszcze parę lat temu kiedy komputery i internet nie były tak powszechnie dostępne jak dziś chodziłem co dwa tygodnie do kiosku właśnie po to aby kupić kolejny numer dwutygodnika Komputer Świat. Dziś natomiast mam przyjemność obserwowania jak z dnia na dzień tytuł ten traci na wartości, a wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska boryka się z coraz większymi problemami finansowymi związanymi z czasopismami komputerowymi oraz ich serwisami internetowymi.

komputer-swiat

Stali czytelnicy dawnego dwutygodnika Komputer Świat (obecnie miesięcznika) na pewno pamiętają jak na jego łamach można było znaleźć naprawdę bardzo ciekawe artykuły oraz różnego rodzaju poradniki. Znakomita treść była również uzupełniana przez pełne wersje wielu płatnych programów, które dla czytelników były udostępniane zupełnie za darmo. Co więcej, bardzo duża grupa osób przez lekturę Komputer Świata oraz nieistniejącego już czasopisma Komputer Świat Ekspert nauczyła się obsługi komputera, jego budowy oraz poznała podstawy programowania i sposób działania różnych technologii. Dzisiaj gazeta ta swoim czytelnikom nie oferuje właściwie nic ciekawego, a w aplikacji KS+ (płyta nie jest już dołączana) można znaleźć pełne wersje programów, których nikt nie chce mieć zainstalowanych na swoim komputerze.

Strona internetowa www.komputerswiat.pl również woła o pomstę do nieba i wydaje mi się, że z dnia na dzień zagląda na nią coraz mniej osób. Dawniej był to całkiem ciekawy serwis newsowy na temat nowych technologii. Niestety dzisiaj większość artykułów jakie możemy tam znaleźć jest strasznie słaba i na dodatek są one wyładowane od góry do dołu różnymi reklamami. Z całym szacunkiem dla redakcji internetowego wydania czasopisma Komputer Świat, ale już na łamach niniejszego serwisu publikowane materiały są zdecydowanie lepsze.

Muszę przyznać, że do napisania tego artykułu skłoniła mnie ostatnia „promocja” jaka pojawiła się na stronie Komputer Świata. Chodzi mi oczywiście o roczny darmowy dostęp do programu antywirusowego G Data, który możemy uzyskać zakupując jeden z numerów czasopisma. Kiedy jednak bardziej wgłębimy się w informacje na temat dostępu do tej aplikacji to okazuje się, że w cale nie chodzi tutaj o zakup jednego numeru ale wszystkich jakie ukarzą się w ciągu najbliższego roku. Oczywiście informacja ta jest podana dość wyraźnie na stronie Komputer Świata, ale podejrzewam, że większość osób może ją źle zrozumieć:

G Data Internet Security 2014 na rok (oferta dla stałych Czytelników)

Dodatkowo w błąd może wprowadzić również nie do końca jasne przedstawienie całej oferty:

komputer-swiat-antywirus-na-rok

Czasopismo Komputer Świat chyli się ku upadkowi, a świadczy o tym fakcie bardzo wiele czynników:

  1. Słaba treść,
  2. Coraz gorsze programy udostępniane w pełnej wersji dla czytelników,
  3. Coraz więcej reklam na stronie www.komputerswiat.pl (niektóre niestety są bardzo nachalne),
  4. Nieudane inwestycje w aplikacje mobilne oraz aplikację KS+,
  5. Nieudolna próba wciśnięcia treści z serwisu Onet na stronach Komputer Świata (chodzi mi tutaj o filmiki video pod artykułami).

Jestem naprawdę ciekaw jak potoczy się dalszy los tego tytułu. Na dzień dzisiejszy jedno jest pewne, redaktorzy nie są wstanie zaoferować nic więcej od blogerów, którzy swoje materiały udostępniają zupełnie za darmo i nie umieszczają aż tylu reklam.

Jakie wy macie zdanie na temat czasopisma Komputer Świat oraz jego wydania internetowego? Czy przeglądacie jeszcze wypociny tworzone przez dziennikarzy na Domaniewskiej 52 w Warszawie?

Przeczytaj również

, , , , ,

  • jan

    komputerswiat ipokrewne t.j niezbedniki entery, experty,i reszte badziewia wydawanego przez TĄ redakcje składającą się zmłodego narybku pasjonującego się telefonami smartwonami tabletami grami innymi badziewiami z wodotryskami a nam komputerowcom wtykaja przestarzałe lub komercyjne programy lub downloady programy kture się nieuruchamiają albo linki do stron gdzie żekomo maja być poszukiwane programy kture jóż dawno nieistnieją .MY CHCEMY CZASOPISMA OTREŚCI KOMPUTEROWEJ, NIE GRY MAJĄ SWOJE REKLAMY ICZASOPISMA ,NUMER NAPAKOWANY TESTAMI RELAMAMI CZĘSTO NIEPRAWDZIWYMI, NIE ZWIAZANYMI ZTYTUŁAMI CZASOPISM. SIĘGNIJCIE DO ROCZNIKÓW ARCHIWALNYCH Z PRZED PARU LUB PARUNASTU LAT CO BYŁO NA PŁYTACH ILE BYŁO WARTOŚCIOWYCH PROGRAMÓW INIEPOWTARZAŁY SIĘ CO DRUGI NUMER LUB WE WSZYSTKICH CZASOPISMACH TYLKO OPÓŻNIONE O OJEDEN LUB DWA NUMERY. SZANOWNA MŁODA REDAKCJO WZORUJCIE SIE NA STARYCH ROCZNIKACH WYDAWANYCH PISM JAK TEŻ NA WASZYCH POPSZEDNIKACH TO MORZE ZROZUMIECIE CZYM POWINNY BYĆ CZASOPISMA KOMPUTEROWE ICOPOWINNO BYĆ NA PŁYTACH NIE GRY I STARE NIE REKLAMY WCZASOPISMACH TYLKO TEMATYKA KOMPUTEROWA. ps.posłuchajcie byłego starego i stałego czytelnika wszystkich czasopism wydawanych przez komputerswiat do końca 2012roku. rok 2013 to wszytkie wasze czasopisma to TO DNO i CZARNA MOGIŁA.Dlatego pożegnałem się z wszystkimiwaszymi czasopismami.ŻEGNAM z żalem dawniejsze wydania komputerswiata Do niezobaczenia.