Konkurs: Wygraj szablon dla WordPressa od Template Monster! [zakończony]

Macie stronę internetową opartą o system CMS WordPress? Już dawno planowaliście zmienić jej layout, ale zawsze brakowało wam na to sił, czasu lub pieniędzy? Właśnie otrzymaliście taką możliwość! Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, organizowanym dzięki współpracy z naszym partnerem TemplateMonster Polska. Do zgarnięcia są nowoczesne w pełni responsywne szablony dla WordPressa. Zostań zwycięzcą i wygraj dla swojej strony zapierający dech w piersiach motyw!

Fot: Negativespace, CC0 Public Domain.

Fot: Negativespace, CC0 Public Domain.

Nowe tendencji w projektowaniu szablonów

Od momentu, kiedy powstały pierwsze systemy zarządzania treścią, do dnia dzisiejszego bardzo dużo się zmieniło w filozofii projektowania szablonów. Z każdym rokiem pojawiają się nowe koncepcje, które szybko zastępują stare. Dlatego cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie i pilnie śledzić nowinki związane rozwojem projektowania stron internetowych.

W 2015 roku najbardziej popularnymi koncepcjami w projektowaniu szablonów są:

 • Large Hero Areas,
 • Micro Interactions,
 • Monochromatic Colors,
 • Material Design.

Ostatnia z nich czyli Material Design, nabiera coraz więcej popularności przy tworzeniu stron internetowych. Material Design jest koncepcją stworzoną przez projektantów pracujących w Google. Pierwszy raz została ona użyta w 2009 roku w systemie Android. Od tego czasu koncepcja ta zyskała wśród użytkowników urządzeń mobilnych dużą popularność i zaczęła przenikać do szablonów stron internetowych.

Prezentacja koncepcji Material Design dla stron internetowych miała miejsce 25 czerwca 2014 roku na konferencji Google. Według specjalistów z Mountain View, Material Design znakomicie wykorzystuje dostępną przestrzeń oraz dopasowuje się do naturalnych ruchów użytkownika. Koncepcja ta po raz pierwszy połączyła ze sobą różne pojęcia i zasady projektowania interfejsów, które do tego czasu nie były używane w takim formacie.

Głowna idea Material Design polega na projektowaniu aplikacji lub serwisów internetowych, które otwierają się i zamykają, podobnie jak pojedyncze kartki, wykorzystując efekty cieni. Takie aplikacje lub serwisy internetowe nie powinni mieć ostrych krawędzi, karty muszą przełączać się między sobą płynnie i być praktycznie niewidoczne

Przykład aplikacji, która została oparta o Material Design:

mt-music

Przykład strony www, która została oparta o Material Design:

abc-industry-redesign

W internecie można oczywiście znaleźć sporo szablonów zbudowanych w oparciu o koncepcję Material Design. Specjaliści TemplateMonster jako jedni z pierwszych stworzyli kolekcję szablonów dla rożnych CMSów, które wcielają w sobie zasady Material Design. Oprócz tego można również znaleźć całkiem sporo darmowych i płatnych szablonów stron internetowych stworzonych z zastosowaniem innych popularnych trendów.

Konkurs

31.07-900x538

W konkursie nagrodami są 3 dowolne szablony dla WordPressa ze strony TemplateMonster Polska – www.templatemonster.com/pl/type/szablony-wordpress. Każdy wygrany szablon może być używany dla tworzenia lub modernizacji strony zwycięzcy.

Aby wygrać szablon należy:

 1. Napisać krótki komentarz pod artykułem: Chcę otrzymać szablon #taki_taki ponieważ…. Na przykład, Chcę otrzymać szablon #53665 do zrobienia nowej strony internetowej dla swojej firmy,
 2. Konkurs trwa tydzień do 4 czerwca 2015 roku 7 czerwca 2015 roku, godz. 23:59 (decyduje data i godzina dodania komentarza),
 3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie WWW oraz na profilach społecznościowych. Spośród nadesłanych komentarzy zostaną wybrane 3 najbardziej kreatywne,
 4. Zwycięzcy zostaną osobno poinformowani za pośrednictwem wiadomości email. UWAGA: komentarz uczestnika konkursu powinien zawierać NUMER szablonu oraz prawidłowy adres e-mail.

Prosimy pamiętać, że każdy uczestnik konkursu może napisać tylko JEDEN komentarz.

Regulamin konkursu dostępny jest pod tym adresem.

AKTUALIZACJA:

Ze względu na długi weekend oraz małe zainteresowanie konkursem, choć teoretycznie powinien on zostać zakończony, postanowiłem jednak przedłużyć możliwość składania zgłoszeń do 7.06.15. Żeby było fair w stosunku do osób, które już się zgłosiły jeden szablon na pewno trafi do internauty, który dodał już swój komentarz (pozostałe 2 będą oczywiście wybierane z ze wszystkich zgłoszeń).

Przeczytaj również

, , , , , , ,

 • Taki wielki wybór, że nie znam jaki szablon chcę:)

 • Wow! To jetem pierwszy! Chcę #54000 dla realizacji projektu internetowego swojej piekarenki.
  mój mail: jan.bajan@go2.pl

 • Arkadiusz Rola

  Chciał bym otrzymać szablon # 52120 ponieważ myślę, że jego nowoczesna stylistyka idealnie odda myśl przewodnią mojej rodzącej się firmy.

 • Patryk Maciej Karłowski

  Witam! Mnie zainteresował szablon o numerze #54038 ponieważ ma super design, jest czytelny, szybko się ładuje. Wykorzystał bym go do strony swojej firmy dlatego że nie mam czasu zrobić swojego, jak to mówią „szewc bez butów chodzi” :) Pozdrawiam.

 • Jacek

  Chcę otrzymać szablon #53878 ponieważ… Jak Cię widzą tak Cię piszą, a w przypadku tego szablonu mam wrażenie, że autor napisał go dla mnie nie widząc jeszcze czym się zajmuję. Przypadek?

  wachjacek@wp.pl

 • To chyba będę miał szansę dostać szablon:)

 • O to co robi długi weekend :)

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

  Chcę otrzymać szablon #53931 ponieważ powinienem odświeżyć już swoją stronę, ale nie mam czasu by zrobić szablon od podstaw.

 • Chcę otrzymać szablon #53995 bo ma ciekawe niestandardowe funkcje i z chęcią zajrzałbym w jego „bebechy” celem nauczenia się czegoś nowego :)

 • coldflame

  Chcę otrzymać szablon #53935 ponieważ jaram się nim niesamowicie, tak jak grami komputerowymi. Jestem graczem od dziecka, dzielę się nowinkami i odczuciami na temat gier w serwisie cd-action, ale chciałbym założyć swojego bloga. Głęboko wierze że szablon ten będzie reprezentował go idealnie.

 • Szablony otrzymują:

  1) @patrykmaciejkarowski:disqus (za zgłoszenie do 4.06),

  2) @feamoignargfaionakfj9ajfopamjv:disqus (mam nadzieję, że w najbliższych dniach będzie można zobaczyć twoją odświeżoną stronę…)

  3) @coldflame (… i na twojego bloga również czekam ;-))

  Zwycięzcą gratuluję, a reszcie dziękuję za udział w konkursie. Zachęcam również do śledzenia nowych postów na blogu z których będziecie mogli dowiedzieć się sporo rzeczy na temat WordPressa oraz programowania.

  Ps: Adresy e-mail laureatów zostały przekazane do Template Monster, sprawdźcie skrzynki pocztowe ;-)

  • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

   Dzięki! :)

   PS Na komórce dziwnie komentarze ucina. W poziomie jest dobrze… :/

   • Pewnie mam coś nie tak z ustawianiem wysokości dla iFrame, dzięki za informację ;)

  • Gratuluję wszystkich zwycięzców!!! Życie udanej implementacji szablonów w projekty webowe:)