Przemek Pająk, redaktor Spider’s Web z wykształcenia anglista i ekonomista dla TVNu jest specjalistą od bezpieczeństwa systemów informatycznych. Tak w Polsce „wyśmiewa się” widzów!

Słucham, słucham i słucham dzisiejszej wypowiedzi Przemka Pająka dla stacji TVN24 i własnym uszom nie wierzę, jak w prosty i perfidny sposób można okłamywać widzów opowiadając brednie w telewizji i twierdząc, że są one prawdziwe. Najlepsze jest jednak to, iż na temat tego cyrku miałem okazję już kiedyś pisać w artykule: „Komentarz Mariusza Max Kolonko i Przemka Pająka na temat programu PRISM. TVN 24 kpi ze swoich widzów”, jak widać od tamtego czasu nic się nie zmieniało… przepraszam poziom głupoty niektórych osób w tym krajów zdecydowanie wzrósł.

Fot: DrabikPany, Flickr | CC.

Fot: DrabikPany, Flickr | CC.

Niech mi ktoś wytłumaczy jak można zapraszać do telewizji osobę nie mającą bladego pojęcia o programowaniu, informatyce oraz szeroko pojętym hakowaniu i nazywać ją ekspertem w tych dziedzinach jak miało to miejsce dzisiaj rano w programie „Wstajesz i weekend” nadawanym w TVN24? Jest to dla mnie rzecz kompletnie nie pojęta, zwłaszcza iż nie jest to pierwszy raz kiedy w tej stacji „ekonomista” wypowiada się o programowaniu nie mając bladego pojęcia o czym mówi przez co w perfidny sposób okłamuje kilka-set tysięcy osób, które akurat miały to nieszczęście aby w tym momencie oglądać telewizję. Poziom wiedzy Pana Pająka (red. Spidersweb.pl) na temat informatyki jest tak niewielki, że nawet wklejenie prostego polecenia w terminalu systemu Mac OS X, jest dla niego zbyt skomplikowanym zadaniem (http://www.wykop.pl/ramka/1195667/przemek-pajak-redaktor-naczelny-spidersweb-blyska-poziomem-swojej-wiedzy). Jednak jak widać, stacji TVN nie przeszkadza, aby takie osoby wypowiadały się na temat związany z bezpieczeństwem systemów informatycznych. Jestem ciekaw dlaczego do tej rozmowy nie został zaproszony na przykład Piotr Konieczny (niebezpiecznik.pl), którego zresztą nazwisko raz padło w tej całej „dyskusji”?

Oto kilka „złotych myśli” z dzisiejszego wystąpienia Przemka Pająka w telewizji TVN:

„… tak na bieżąco, to trudno nie zauważyć, że kamera internetowa w naszym komputerze została przechwycona… [..] Oczywiście są bardziej wyrafinowane sposoby przejęcia kontroli nad taką kamerą, które nie będą sygnalizowały świetlnie. Natomiast, no to już jest bardziej coś wyrafinowanego. ”

Naprawdę? Panie Przemku czy myśli pan, że napisanie jednej linijki kodu, który po prostu blokuje zapalenie się kontrolki przy kamerce sygnalizującej jej prace jest takie trudne dla kogoś, kto włamał się na Pana komputer, że aż jest to prawie niemożliwe do wykonania?

„Jeśli dobrze potrafimy się poruszać w mediach społecznościowych, to zapewniam Pana, że jesteśmy w stanie wyczuć, który rodzaj treści, nawet jeśli jest on niby przypadkowo polecany przez naszego znajomego jest potencjalnie niebezpieczny, bo to są w moim odczuciu tak oczywiste materiały, tak absurdalnie głupie często z takim tak zwanym „hukiem medialnym”, że trudno tego nie wyczuć.”

Powiem tak, chciał bym, żeby było tak w rzeczywistości przynajmniej program antywirusowy nie marnował by cennej pamięci operacyjnej, której przecież zawsze jest za mało oraz miejsca na dysku twardym.

Z całym materiałem można się zapoznać na portalu YouTube:

Przeczytaj również

, , , , , , , , ,