Wykorzystaj możliwości jakie daje internet i zostań milionerem!

Internet daje olbrzymie możliwości, jednak nie wszyscy potrafią je wykorzystać, ale za to Ci co opanowali tą sztukę zostają milionerami! Temat dotyczący nowej oferty programowej platformy NC+ w Internecie, ale też w tradycyjnych mediach bije wszelkie rekordy popularności. Profil Anty NC+ założony przez 19 letniego studenta może pochwalić się aż 80 tysiącami fanów. Sprawdźcie, który z profesjonalnych fanpejdży dorównuje temu wynikowi?

Fot: the waving cat, Flickr | CC.

Fot: the waving cat, Flickr | CC.

Internet oraz szeroko pojęte portale społecznościowe dają olbrzymie możliwości, które mało kto potrafi w pełni wykorzystać. Tak zwane „nowe media” mogą przynieść olbrzymie zyski ale też straty. Nie trzeba nawet sięgać zbyt daleko do historii, żeby znaleźć młodych „geniuszy”, którzy właśnie dzięki dostępowi do globalnej sieci zostali miliarderami i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Weźmy na przykład takiego Marka Zuckerberga – założyciela Facebooka. Młody student Hrvardu w 2003 roku wpadł na „genialny” pomysł zbudowania portalu społecznościowego dzięki któremu ludzie będą mogli się ze sobą komunikować. Czy w obecnym czasie nie było podobnych stron? Oczywiście, że były ale ich twórcy do końca nie potrafili wykorzystać możliwości jakie oferowała, a właściwie to  nadal oferuje sieć WEB 2.0. Brakowało im takiego innowacyjnego podejścia oraz kreatywności, którą za to mógł poszczycić się młody żak. Facebook odniósł olbrzymi sukces nie dlatego, że był pierwszym tego typu projektem ale dlatego, że strona ta dysponowała odświeżonym interfejsem i znakomicie wykorzystywała potencjał jaki drzemał w formularzach. To właśnie dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu jakim była możliwość tworzenia przez każdego na świecie własnych treści portal ten odniósł globalny sukces. Mark Zuckerberg znakomicie wypełnił niszę.

Poprzednikami twórcy Facebooka byli dwaj programiści Sergey Brin oraz Larry Page, którzy pracując nad internetową wyszukiwarką odnieśli globalny sukces. Ich produktów dzisiaj pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto w końcu nie korzysta z poczty GMail czy serwisu YouTube? Jednak czy dwaj Amerykańscy programiści byli pierwsi? Tak jak w przypadku Marka Zuckerberga w momencie debiutu Google było wiele podobnych produktów, jednak to wyszukiwarka Brin’a oraz Page’a odniosła globalny sukces, a usługi takich gigantów jak Microsoft nawet nie dorównują temu co opracowała w 2000 roku dwójka młodych nastolatków. Do sukcesu Google przyczynił się rewolucyjny algorytm PageRank dzięki któremu wyniki wyszukiwania mogą być dobierane z bardzo dużą trafnością.

Strona główna forum Antyncplus.pl.

Strona główna forum Antyncplus.pl.

21 Marca 2013 roku swój debiut miała platforma NC+. Nikt jednak wtedy nie spodziewał się, że debiutowi tej oferty będzie towarzyszyło olbrzymie zamieszanie, które co ciekawe wywoła 19 letni student! Forum internetowe www.antyncplus.pl przedstawiać chyba nikomu nie trzeba bowiem może ono pochwalić się zasięgiem większym niż niejeden profesjonalny portal internetowy. Natomiast profil Anty NC+ na Facebooku zgromadził w momencie pracy nad tym artykułem ponad 80 tysięcy fanów! W polskim Internecie jest niewiele stron o podobnym zasięgu. Co łączy ten sukces z tym, który osiągnął Mark Zuckerberg, Sergey Brin oraz Larry Page? Mianowicie umiejętność wykorzystania możliwości jakie daje dostęp do globalnej sieci. W pojedynkę nikt nic nie zdziała, ale w grupie i to dość dużej grupie już tak. Przykładem tego może być choćby wczorajsza akcja internautów podczas programu telewizji TVN24 „Szkło kontaktowe” kiedy to masowo zaczęli dzwonić do studia, aż w końcu udało się to jednej z osób. Nagranie całej rozmowy, która skompromitowała ITI oraz TVN możecie zobaczyć poniżej:

Mam nadzieję, że w przyszłości podobnych fenomenów będzie więcej, zrozumcie wreszcie jakie możliwości daje wam Internet!

Przeczytaj również

, , , , , , , , ,