„Czytaj – podrywaj” czyli kolejny anty-film Polskiego internetu!

Pod koniec stycznia w serwisie YouTube pojawił się filmik nagrany przez Krakowskich studentów pod tytułem "Czytaj-Podrywaj". Jest to klip promujący kampanię społeczną mającą zachęcić młodych ludzi do czytania książek. Niestety nie wszystko wyszło po myśli twórców, a z opublikowanego materiału szydzą właściwie wszyscy internauci, którzy go zobaczyli…

Autorem filmiku są studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, którzy w ramach zaliczenia semestru mieli przygotować film promujący czytanie książek przez młode osoby. Do swojego zadania postanowili więc podejść dość profesjonalnie i opracowali krótki video klip. Niestety podczas jego nagrywania zapomnieli o jednym bardzo ważnym szczególe – nie są bowiem studentami szkoły teatralnej tylko dziennikarstwa więc o aktorstwie nie mają zielonego pojęcia. Nagranie choć nie powinno zostać opublikowane na nieszczęście przyszłych dziennikarzy znalazło się w sieci. Po jego publikacji, kariera tego krótkiego filmiku nabrała niesamowitego tempa…

Internauci oczywiście poszperali w wyszukiwarce Google i bez większego problemu odnaleźli dane i zdjęcia dziewczyny, która występuje w filmiku oraz innych aktorów biorących w nim udział. Następnym krokiem było jak pewnie domyślacie się było opublikowanie odpowiednich komentarzy na profilach młodych studentów. Pomimo, że film "Czytaj – podrywaj" został skasowany natychmiast po wybuchu wielkiej fali kpin i tak nie uchroniło to jego twórców przed kopiami, które obecnie można znaleźć praktycznie na każdej stronie internetowej. Na portalu YouTube jest już ich kilkanaście i cały czas dochodzą nowe. Należy pamiętać, że to co raz zostanie opublikowane w sieci, już na zawsze w niej pozostanie.

W całej tej sprawie głos zabrała również rzecznik Krakowskiej uczelni – Anna Cieślak:

Źle się stało, że filmik został upubliczniony. To nie jest prawdziwa kampania społeczna. Nagranie to nie miało wypłynąć. Miało być tylko przedmiotem omówienia na zajęciach. [..] Dziewczyna występująca w filmiku jest roztrzęsiona. Internauci dotarli do jej zdjęć zamieszczonych w sieci i podpisują je ironicznymi i obraźliwymi komentarzami. [..] Boimy się, że studenci nie będą chcieli realizować takich zadań. Kampania ta była realizowana wyłącznie na potrzeby zajęć. Nie jest to oficjalne nagranie upublicznione przez uczelnię. Wręcz przeciwnie, jest to cios w wizerunek placówki.

Przyznam, że jestem bardzo ciekawy jak zakończy się całe to zamieszanie dla Krakowskich żaków oraz Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Pewnie za parę dni albo i miesięcy cała sprawa przycichnie i nikt nie będzie o tym pamiętał. Jednak na pewno cała ta historia zostawi swój ślad w sieci.

Źródło: TVN24, MM. Fot: Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Przeczytaj również

, ,

Dodaj komentarz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments