Google Street View dostępne w całej Polsce!

Dzięki Euro 2012, którego gospodarzem była Polska oraz Ukraina Google przypomniał sobie o „małym” 40 milionowym kraju leżącym gdzieś w Europie…

Nie ma co się oszukiwać, że gdyby nie mistrzostwa europy w piłce nożnej, dzisiaj nie chwalilibyśmy się tym, że ponad 90% obszaru Polski zostało sfotografowane i opublikowane w usłudze Google Street View. Polska przez firmy technologiczne z Doliny Krzemowej traktowana jest trochę po macoszemu, choć pozycja naszego rynku ciągle wzrasta i kto wie czy za parę lat nie będziemy kluczowym krajem w branży IT. Coraz więcej gigantów jak choćby Mozilla, traktuje nasze „małe” państwo na równi ze Stanami Zjednoczonymi czy Wielką Brytanią.

google-mapy

Na mapie europy znajduje się jeszcze jedna wielka biała plama czyli Niemcy, którzy nie zostali jeszcze sfotografowani przez pracowników Google, choć Ci usilnie starają się o odpowiednie pozwolenia. Poza tym zasięg Google Street View jest naprawdę imponujący, możemy już zwiedzić niemal każdy zakątek świata, jak choćby Stadion Narodowy w Warszawie czy Arenę Wembley w Wielkiej Brytanii! Natomiast osoby kochające przyrodę, mogą udać się na wirtualny spacer po Wielkim Kanionie oraz bezdrożach Afryki. Wszystko to jest w zasięgu jednego kliknięcia i co najważniejsze zupełnie za darmo.

 Jakie waszym zdaniem najpiękniejsze miejsca można zobaczyć w Google Street View?

Przeczytaj również

, ,