Mariusz Max Kolonko podbija internet jednocześnie wywołując burzę wśród Polskich mediów. To koniec TV

Największym konkurentem tradycyjnej telewizji jest internet, a konkretnie mówiąc serwis YouTube. To właśnie na łamach portalu należącego do Google w przyszłości będziemy oglądać transmisje telewizyjne i innego rodzaju materiały video. Już dziś za sprawą Mariusza Max Kolonko mamy przykład olbrzymiej mocy jaka drzemie w internetowej społeczności.

Fot: Lubs Mary, Flickr | CC.

Fot: Lubs Mary, Flickr | CC.

Na temat internetowego kanału prowadzonego przez znanego Polskiego dziennikarza, Mariusza Max Kolonko huczą właściwie wszystkie media nad Wisłą. Niema w tym nic dziwnego bowiem producenci internetowej i co najważniejsze niezależnej telewizji Max TV pobijają kolejne rekordy popularności, a materiały jakie publikują są szeroko komentowane w całym Internecie. Co więcej niektóre filmy ja na przykład „Atak w Londynie” zostały oglądnięte przez milion osób! Takim wynikiem nie mogą pochwalić się nawet największe stacje telewizyjne działające w Polsce jak choćby TVP czy TVN! Rekord ten jest o tyle spektakularny, że został osiągnięty na łamach „zwykłego” internetowego serwisu, gdzie materiał ten został opublikowany. Osiągnięcie takiego wyniku jest naprawdę nie lada wyczynem zwłaszcza kiedy weźmiemy po uwagę iż nie jest to żadna piosenka, ani film z kotami leczy zwykły komentarz polityczny na temat wydarzeń o których mówiły wszystkie media na całym świecie. Mariusz trafił z tematem, a że mówi jak jest to bez problemu przebił się do szerszej grupy odbiorców.

Kanał Mariusza Max Kolonko oraz telewizję Max TV oglądam bardo chętnie i również obserwuję od dłuższego czasu. Muszę przyznać, że jest to naprawdę fenomen, ale wynikający z faktu iż w ciągu ostatnich miesięcy coraz więcej polaków poszukuje niezależnych mediów. Strony TVN24.pl, gazeta.pl czy natemat.pl zna każdy. To już znudziło się społeczeństwu, które powoli ucieka do blogów i właśnie autorskich kanałów na YouTube. Wiele osób zastanawia się również nad tym dlaczego Polski dziennikarz wybrał serwis należący do Google i akurat tę formę publikacji swoich komentarzy. Wynika to między innymi z coraz większej siły Internetu i tego typu portali internetowych. W Stanach Zjednoczonych dziennikarze już to zrozumieli i powoli przygotowują się na zmianę trendu, Polska pod tym względem jeszcze jest trochę zacofana.

Za parę lat kiedy dzisiejsza młodzież wejdzie w życie dorosłe dla telewizji nastaną trudne czasy. Proszę zwrócić tutaj uwagę na to ile młodych osób w wieku 16,17,18,19 lat ogląda TVN, TVP czy jakiekolwiek inne kanały? Bardzo niewiele pokusiłbym się tutaj o stwierdzenie że jest to jakieś 15%. W tym momencie statystyki te choć są alarmujące dla producentów telewizyjnych to nie wpływają zbytnio na rynek medialny w Polsce. Problem zrobi się za jakieś 5-6 lat gdy dzisiejsi licealiści skończą edukację, zaczną pracować i wejdą w dorosłe życie. Myślicie, że zaczną wtedy oglądać TV? Oczywiście, że nie i właśnie to będzie początkiem rosnącej siły Internetu, Google i YouTube.

Na naszych oczach dochodzi do rewolucji, która zmieni życie pojedynczych osób, społeczeństw oraz całych krajów. Nastała era wszechobecnej informatyzacji i to właśnie będzie gwoździem do trumny tradycyjnych mediów.

Wy też macie takie zdanie? Czekam na wasze opinie w tej sprawie…

Przeczytaj również

, , , , ,