mBank zmienia layout swojego serwisu

System bankowości elektronicznej w Polsce rozwija się niezwykle prężnie. Przykładem tego jest choćby aplikacja IKO banku PKO BP oraz otwarty dzisiaj nowy serwis mBanku.

m-bank

Klienci jednego z największych banków działającego na Polskim rynku od dzisiaj mogą korzystać z zupełnie nowego serwisu zaprojektowanego przy użyciu najnowszych technologii. mBank przygotowywał się do tego projektu już od ładnych kilku miesięcy co zresztą widać po dzisiejszej premierze. Tak ciekawie zaprojektowanych stron w Polskim internecie jeszcze nie widziałem. Przy przeglądaniu strony mbank.pl widać, że graficy mieli dość dużo pracy, a programiści pracujący nad kodem XHTML, CSS oraz JavaScript pewnie długo nie zapomną tych kilku tysięcy kubków kawy oraz nieprzespanych nocy. Cały portal prezentuje się bardzo fajnie i znacznie odbiega od innych tego typu serwisów internetowych. mBank pokazał tutaj konkurencji, że systemy bankowości elektronicznej pod względem wyglądu nie muszą przypominać serwisów sprzed 10 lat.

Należy jednak pamiętać, że wygląd zewnętrzny przy tego typu portalach to nie wszystko. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i odporność na ataki hakerskie. Na tym polu nowy portal mBanku nie został jeszcze pod tym kontem przetestowany (może to i nawet dobrze dla klientów) ale pewnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy dojdzie do kilku tego typu incydentów.

Klienci mBanku ogólnie są zadowoleni ze zmiany jaka miała dzisiaj miejsce ale zgodnie twierdzą, że najważniejsze są opłaty i prowizje pobierane przez bank. Na tym polu niestety mBank nie wypada zbyt dobrze i biorąc pod uwagę olbrzymie koszty stworzenia obecnego systemu bankowości elektronicznej pewnie nie spadną one w dół.

Niewątpliwie mBank pokazał dzisiaj w jakim kierunku będzie zmierzał internet. Jeszcze parę lat temu tego typu layouty nie były nawet tworzone w programach graficznych nie mówiąc już o ich wdrożeniu. Bez kaskadowych arkuszy stylów, JavaScriptu oraz innych technologii nie było by tej strony. Widać, że programiści naprawdę się postarali.

Przeczytaj również

, , ,