Mozilla Persona umożliwi logowanie się do poczty Gmail

Programiści Mozilli pracujący nad usługą Persona umożliwiającą logowanie się do różnych serwisów internetowych właśnie powiększyli możliwości swojego oprogramowania dodając obsługę uwierzytelniania konta Gmail. Ciekawi mnie czy rozwiązanie to przyjmie się nad Wisłą?

mozilla-persona

Mozilla Persona to projekt, którego głównym celem jest poświadczanie cyfrowej tożsamości w internecie tak aby zabezpieczyć wszystkie wrażliwe dane i co najważniejsze uniemożliwić śledzenie danej osoby przez różne mechanizmy wykorzystywane głównie do lepszego spersonalizowania wyświetlanych reklam. Do tej pory Persony mogli używać posiadacze skrzynek pocztowych oferowanych przez Amerykańską firmę Yahoo, która w Polsce nie jest zbytnio popularna. Na szczęście do grona wspieranych usług dołączył również Gmail.

Dzięki zalogowaniu się za pomocą Persony choćby do poczty Google możemy być spokojni o swoją prywatność w sieci. Mechanizm ten skutecznie blokuje zapędy gigantów branży IT, a co najważniejsze znacznie ułatwia surfowanie po internecie. Po zalogowaniu się poprzez oprogramowanie Mozilli na przykład do Gmaila, Google nie może śledzić naszego zachowania w internecie dzięki specjalnym mechanizmom zaimplementowanym w Personie. To samo będzie dotyczyć również innych witryn do których będziemy mogli się zalogować za pomocą tego rozwiązania w przyszłości.

Jak działa Mozilla Persona?

Aby zrozumieć działania systemu Mozilla Persona polecam oglądnięcie poniższego filmiku lub zapoznanie się z artykułami opracowanymi przez pracowników fundacji: www.support.mozilla.org/pl/kb/co-jest-persona-i-jak-dziala.

Jak myślicie, Mozilla Persona przyjmie się nad Wisłą?

Przeczytaj również

, , , , , ,