Yahoo zainwestował w platformę blogową ponad miliard dolarów! Czy nie przesadził?

Upadający internetowy gigant postanowił wybrać się na zakupy, na których zresztą pobił kolejny rekord. Czy platforma blogowa, która przynosi niewielkie zyski jest warta takich pieniędzy?

Fot: The Last Paladin, Flickr | CC.

Fot: The Last Paladin, Flickr | CC.

W Polsce mało kto słyszał o platformie do blogowania Tumblr, znana jest ona bardziej w USA gdzie zresztą jej założyciel odniósł spektakularny sukces. Według statystyk korzysta z niej ponad 108 milionów blogerów, którzy dodają dziennie około 90 milionów nowych wpisów! Statystyki te chodziarz są imponujące to w jednak w żaden sposób nie przekładają się na zyski. W ubiegłym roku serwis ten zarobił zaledwie 13 milionów dolarów. Wystarczy tylko drobny błąd, a portal ten może stać się sporą kulą u nogi upadającego Yahoo. Według nieoficjalnych źródeł usługą tą będzie w dalszym ciągu zarządzał jej założyciel, 26 letni David Karp. Swoją drogą to na transakcji z Yahoo zarobił on na czysto około 220 milionów dolarów.

Według wielu analityków, transakcja ta ma drugie dno. Yahoo decydując się na ten krok nie liczy na oszałamiające zyski, które pozwolą wydostać mu się z dołka ale ma nadzieję na poprawę swojego wizerunku. Platforma Tumblr jest bardzo modnym miejscem w sieci, a szczególnie w USA. Według The Wall Street Journal o transakcji tej opinia publiczna ma zostać oficjalnie poinformowana w poniedziałek przez Marisse Mayer, obecną CEO Yahoo.

Yahoo

Yahoo – Amerykański portal internetowy posiadający wersje w kilkunastu językach. Główna siedziba znajduje się w Sunnyvale, w stanie Kalifornia, w USA. Twórcami serwisu byli David Filo i Jerry Yang – doktoranci fizyki na Wydziale Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu w Stanford. Zaczęli swoją działalność w 1994 roku od porządkowania swoich dokumentów znalezionych w Internecie dzięki wyszukiwarce AltaVista. Wkrótce stwierdzili, że przygotowywany "domowym sposobem" katalog dokumentów internetowych jest na tyle interesującym przedsięwzięciem, aby poświęcić mu więcej czasu. Początkowo strona nazywała się Jerry and David's Guide to the World Wide Web. Strona internetowa stawała się coraz bardziej popularna, dlatego nazwa została zmieniona na Yahoo!

Źródło: The Wall Street Journal, Wikipedia.

Przeczytaj również

, ,