Build 2013: Visual Studio 2013 oficjalnie zaprezentowany!

Na dzisiejszej konferencji Microsoftu poza systemem Windows 8.1 została zaprezentowana nowa wersja Visual Studio. Co tym razem czeka programistów?

visual-studio-2013

Najnowsza wersja Visual Studio 2013 prezentuje się całkiem ciekawie. Do dyspozycji programistów zostało oddanych wiele ciekawych opcji, które rzekomo mają ułatwić pracę nad nowymi aplikacjami. Niestety Microsoft nie ujawnił na ten temat zbyt wielu informacji więc aby uzyskać więcej szczegółów będzie trzeba poczekać aż pracownicy w Redmond opublikują poglądową wersję VS 2013.

Najnowszy Visual Studio został budowany w oparciu o swojego poprzednika czyli VS 2012 na którym bardo fajnie się pracuje (a przynajmniej mi). Jednak czasami da się odczuć dyskomfort związany z brakiem dotykowego ekranu, który zdecydowanie ułatwia nawigację.

Z informacji jakie zostały podane na oficjalnym blogu Microsoftu dotyczącym Visual Studio wynika, że w jego najnowszej wersji zostanie odświeżony panel Team Explorer, pojawi się funkcja umożliwiająca diagnostykę pamięci oraz nowy Team Foundation Server 2013. Inżynierowie Microsoftu postawi również na dodatkowe narzędzia umożliwiające łatwiejsze i co najważniejsze sprawniejsze testowanie budowanych programów.

Visual Studio

Microsoft Visual Studio – to zintegrowane środowisko programistyczne firmy Microsoft. Jest używane do tworzenia oprogramowania konsolowego oraz z graficznym interfejsem użytkownika, w tym aplikacje Windows Forms, WPF, Web Sites, Web Applications i inne. Aplikacje mogą być pisane na platformy: Microsoft Windows, Windows Phone, Windows CE, .NET Framework, Microsoft Silverlight oraz konsole XBOX.

Źródło: Microsoft, Wikipedia.

Przeczytaj również

, , , ,