Build 2013: Windows 8.1 oficjalnie zaprezentowany!

Microsoft zaprezentował Windows 8.1. Przygotujcie się na jeszcze większą integrację z interfejsem Modern UI i ekosysteme Microsoftu…

microsoft-windows-8-1-konferencja

Microsoft projektując interfejs Modern UI postawił na ekrany dotykowe co zresztą nie zostało miło przyjęte przez zwolenników tradycyjnych komputerów wyposażonych w mysz. Aktualizacja dla systemu Windows 8 do wersji 8.1 pomimo wielu ciekawych zmian Microsoft nie ugiął się pod presją użytkowników i jeszcze bardziej promuje swoje rozwiązania.

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych do systemu Windows 8.1 jest powrót przycisku „Start”. Poza tym użytkownicy najnowszej wersji systemu Microsoftu mogą spodziewać się całej serii bardzo ciekawych aplikacji przygotowanych z myślą o interfejsie Modern UI. Wreszcze doczekaliśmy się nowego klienta poczty e-mail czyli programu Outlook oraz lepszej integracji wyszukiwarki Bing, która została otwarta dla programistów. W śród nowości nie mogło oczywiście zabraknąć nowych map oraz aplikacji Xbox Music.

Microsoft zaprezentował również dedykowaną aplikację do obsługi Facebooka, Twittera oraz komunikatora Skype. Gigant branży IT z Redmond bardzo dba o to aby użytkownicy ósemki mieli szeroki wybór przeróżnych programów.

Aktualizacja ósemki doczekała się lepszej integracji z chmurą SkyDrive oraz pakietem Office niema zresztą w tym nic dziwnego bowiem Microsoft bardzo dba o rozwój swojego ekosystemu podobnie jak Google czy Apple. Ciekawi mnie tylko ile osób zdecyduje uzależnić się tak bardzo od jednej firmy?

Windows 8.1 prezentuje się bardzo ciekawie ale tylko dla posiadaczy urządzeń wyposażonych w dotykowy ekran. W przypadku tradycyjnej myszy obsługa tego oprogramowania może być bardzo trudna, a momentami strasznie irytująca. Jeżeli wiec zamierzacie zainstalować najnowszy system Microsoftu na swoim komputerze to najpierw sprawdźcie czy został on wyposażony w ekran dotykowy.

Windows 8.1 Preview do pobrania znajduje się na stronie: www.preview.windows.com.

Przeczytaj również

, , , , , , ,