Microsoft oficjalnie potwierdza wprowadzenie przycisku „Start” do Windows 8…

Programiści w Redmond projektując Windowsa 8 chcieli wprowadzić rewolucję na rynku systemów operacyjnych. Niestety trochę się zagalopowali i za bardzo skupili na urządzeniach wyposażonych w dotykowe ekrany. Co z tego wynikło to wszyscy wiemy…

Fot: comedy_nose, Flickr | CC.

Fot: comedy_nose, Flickr | CC.

Po premierze systemu Windows 8 wiele osób zachwycało się nowoczesnym interfejsem Modern UI oraz kafelkami zapominając o tym iż obsługa czegoś takiego na zwykłych tradycyjnych komputerach wyposażonych w myszkę będzie bardzo denerwująca. Zapomnieli o tym również pracownicy Microsoftu i w efekcie stworzyli oprogramowanie dla urządzeń z dotykowym ekranem. To oczywiście nie spodobało się użytkownikom najnowszego Windowsa, którzy wywarli olbrzymią presję na Microsofcie w sprawie powrotu Menu Start oraz przycisku Start. Według ostatnich oficjalnych doniesień prosto z Redmond Windows  8 przy aktualizacji do wersji 8.1 ma doczekać się powrotu przycisku Start, ale nie będzie on uruchamiał znanego z poprzednich edycji menu start lecz ekran z kafelkami, który obecnie można uruchomić najeżdżając kursorem w prawy górny róg monitora.

windows-8-przycisk-start

Ta zmiana w mojej ocenie niczego nie wnosi do systemu Microsoftu poza tym, że teraz znacznie łatwiej będzie można się przełączać pomiędzy zwykłym pulpitem, a ekranem z kafelkami. Nowy przycisk „Start” możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu:

windows-8-pulipt

Co ciekawe według Paula Thurrotta po najechaniu na „Start” w Windows 8 będzie on zmieniał kolor. Dodatkowo Microsoft wprowadził możliwość zmiany tła na ekranie wyświetlającym kafelki. Do tej pory użytkownicy ósemki mogli korzystać tylko i wyłączeni z gotowych styli. W mojej ocenie jest to ukłon w stronę zwolenników tradycyjnego „menu start” do którego gigant z Redmond nie zamierza już wracać.

windows-8-kafelki

Pod koniec czerwca podczas trzydniowej konferencji Microsoftu (26-28 czerwiec) poznamy więcej szczegółów dotyczących aktualizacji 8.1 przeznaczonej dla Windows 8. Ciekawi mnie jak na te informacje zareagują użytkownicy systemu Microsoftu. Bo mnie tego typu zmiany nie przekonały do przesiadki z Mac OS X oraz Windows 7. Jak powszechnie wiadomo „co drugi system Microsoftu nadaje się do użytku…”

Źródło/fot: Winsupersite. 

Przeczytaj również

, , , , ,