Microsoft zaktualizował aplikację do obsługi Facebooka na Windows Phone 7.8. Naprawdę było na co czekać…

Windows Phone od momentu debiutu na rynku nie miał łatwego życia. Spóźnione decyzje Microsoftu oraz wydanie praktycznie całkowicie nie konkurencyjnego względem Androida produktu spowodowało, że do systemu tego zniechęciło się bardzo wiele osób. Oprogramowanie to w ostatnim czasie przeszło jednak sporą metamorfozę i w wielu kwestiach jest nawet lepsze od konkurencji.

Fot: Johan Larsson, Flickr | CC.

Fot: Johan Larsson, Flickr | CC.

Jakiś czas temu Microsoft zaprezentował zupełnie nową odświeżoną aplikację do obsługi portalu społecznościowego Facebook.  Program ten był i jest naprawdę świetny, a w wielu kwestiach zdecydowanie przewyższa aplikacje wydane na konkurencyjne systemy. Wspierał on jednak najnowszą wersję Windows Phone, a korporacja z Redmond zbytnio nie paliła się do wydania odpowiedniej aktualizacji, która umożliwiła by działanie tego programu na starszej wersji mobilnego systemu Microsoftu. Ostatecznie jednak programiści w Dolinie Krzemowej postanowili również udzielić wsparcia dla starszej wersji tej platformy czego efektem jest wydana dzisiaj aktualizacja.

fadc0238-8a5f-4673-9b60-20848aa45963 f978a255-25fc-4e0b-be8f-2daca2103416

Najnowsza wersja Facebooka wydana dla użytkowników telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 7.8 od starej aplikacji różni się właściwie wszystkim. Program ten został napisany zupełnie od postaw, a inżynierowie Microsoftu wzorowali się na aplikacjach wydanych dla konkurencyjnych systemów. Najważniejsze jest jednak to, że wreszcie został doceniony przez użytkowników którzy musieli do tej pory korzystać z niezbyt ciekawej aplikacji kompletnie nie dorównującej tym, które używają właściciele telefonów z systemem iOS oraz Android.

Najnowszą wersję Facebooka dla Windows Phone 7.8, 8 (wersja BETA) znajdziecie w sklepie Windows Phone Store: www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/facebook-beta.

Przeczytaj również

, , , ,