Motorola Moto X będzie wykorzystywała karty nano-SIM?

Premiera najnowszego telefonu Google i Motoroli ma odbyć się już 1 sierpnia co jednak nie przeszkadza autorom kolejnych przecieków na temat tego urządzenia. Parę godzin przed oficjalną prezentacją Motoroli Moto X w sieci zostały opublikowane bardzo ciekawe materiały dotyczące rodzaju karty SIM, który ma obsługiwać flagowy telefon Google…

motorola-moto-x-2

Według redaktorów serwisu GSM Insider Motorola Moto X ma obsługiwać zupełnie nowy niezbyt popularny rodzaj kart SIM czyli karty nano-SIM. Informacja ta jest oczywiście nieoficjalna i potwierdzona zdjęciem telefonu Motoroli, z którego jednoznacznie nie wynika czy jest to najnowszy model Moto X. Na więcej szczegółów w tej sprawie będziemy musieli poczekać oczywiście do jutra. Jeżeli informacje te zostaną oficjalnie potwierdzone to smartphone Google i Motoroli będzie drugim urządzeniem działającym pod kontrolą Androida i wykorzystującym małe karty SIM.

Fot: Gsminsider.com.

Fot: Gsminsider.com.

Ciekawi mnie również jak na te informacje zareaguje społeczność skupiona wołku systemu Google i jak wprowadzenie nano-SIM zostanie ogólnie przyjęte przez zwykłych zjadaczy chleba. Do tej pory standard ten został wprowadzony przez niewielu producentów w tym Apple, który zresztą bardzo starał się aby rozwiązanie to zostało oficjalnie zatwierdzone przez stosowne urzędy.

Motorola Moto X

Motorola Moto X została wyposażona w:

  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro taktowany zegarem 1,7 GHz,
  • wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli,
  • 2 GB pamięci RAM,
  • 16 GB pamięci flash,
  • aparat fotograficzny o rozdzielczości 10 Mpix.

Główną zaletą Motoroli Moto X jest najnowsza wersja Androida i niemal pewna aktualizacja oprogramowania systemowego. Smartphone ten został wyprodukowany przez firmę podlegającą bezpośrednio Google więc na pewno trafi na niego jeszcze kilka nowszych wersji zielonego robota. Co więcej urządzenie to może pochwalić się całkiem dobrymi podzespołami i wydaje mi się, że zyska całkiem sporą grupę fanów.

Przeczytaj również

, , , ,