Mozilla funduje coraz więcej dodatków dla programistów w swojej przeglądarce

Jeżeli zajmujecie się tworzeniem stron internetowych i  zastanawiacie się jaka przeglądarka będzie najlepsza do pracy na danym projektem to myślę, że bez wątpienia powinniście wybrać Firefoxa. Aplikacja ta pod względem przeróżnych dodatków dla webmasterów bije wszelki inne konkurencyjne produkty.

firefox

Fundacja Mozilla w najnowszej wersji przeglądarki Firefox oznaczonej numerem 23 postanowiła zaimplementować nowe narzędzie dla programistów o nazwie „Network Monitor” za pomocą którego programista może krok po kroku zobaczyć czas ładowania każdego elementu na danej stronie internetowej. Wszystkie dane są przedstawione na czytelnym wykresie więc z ich analizą nie powinno być większego problemu.

Monitor-sieci-firefox

Monitor sieci zaimplementowany w Firefox 23 ma bardzo dobrze zbudowany interfejs, które zawiera opcje takie jak:

  • Oznaczanie różnego rodzaju błędów np. 404 ciemnym czerwonym kolorem tak, aby łatwo można było je odróżnić od innych zielonych (udanych żądań) lub żółtych informacji,
  • Adres Url jest analizowany na zewnątrz i tylko nazwa pliku i domena są widoczne,
  • Czas ładowania poszczególnych elementów jest posortowany w porządku chronologicznym, ale można również zastosować sortowanie według kolumn (na przykład domeny lub nazwy pliku),
  • Możesz kliknąć na nagłówki kolumn, aby posortować żądania według metody, nazwy pliku, domeny, rodzaju lub formatu.

Według Mozilli monitor sieci zaimplementowany w przeglądarce Firefox to najlepszego tego typu narzędzie dostępne na rynku. Przyznam szczerze, że jeszcze nie miałem okazji go przetestować ale z wielu komentarzy dostępnych w internecie można  wywnioskować, że programiści odpowiedzialni za Firefoxa naprawdę się spisali.

Źródło: www.hacks.mozilla.org/2013/06/network-monitor-now-in-firefox-beta.

Przeczytaj również

, , ,