Nowa wersja CyanogenMod oznaczona numerem 10.1.3 wydana

Twórcy popularnej modyfikacji Androida – CyanogenMod właśnie ogłosili wydanie nowej wersji swojego oprogramowania, która wprowadza bardzo wiele ciekawych zmian. Przyjrzyjmy się dokładnie ciężkiej pracy programistów…

Fot: eleZeta, Flickr | CC.

Fot: eleZeta, Flickr | CC.

Najnowsza wersja CyanogenMod 10.1.3 została oparta o Androida 4.2, którego kod źródłowy został udostępniony przez Google w Listopadzie zeszłego roku. Twórcy popularnego roma mają więc spore opóźnienie, ale za to jest on lepiej przygotowany i zoptymalizowany pod kontem „zwykłych smartphone’ów”. Jeśli chodzi o nowe funkcje to tutaj doszło do niemałej rewolucji. Użytkownicy CM mają do dyspozycji między innymi tryb prywatności oraz możliwość założenia własnego konta CyanogenMod. Co ciekawe ochrona prywatności odcina daną aplikację od bardzo wielu wrażliwych danych dostępnych w naszym telefonie. Niewątpliwie jest to wielki cios dla Google, który przecież utrzymuje się z tego typu informacji.

Oczywiście paczka aplikacji od Google (Google Gapps) bez której Android jest właściwie bezużytecznym systemem nie jest automatycznie dołączona do dystrybucji CyanogenMod. Należy więc zainstalować ją osobno, co na nie wszystkich telefonach jest możliwe.

Należy również pamiętać, że jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie telefonu wiąże się z utratą gwarancji na dane urządzenie. Musicie więc wiedzieć, że wszelkie tego typu zabawy mogą mieć poważne konsekwencje związane z uszkodzeniem danego urządzenia włącznie.

Więcej na temat najnowszej wersji CyanogenMod znajdziecie na łamach oficjalnej strony projektu: www.cyanogenmod.org.

Przeczytaj również

, , , ,