Programiści zakończyli pracę nad systemem Windows 8.1

Microsoft intensywnie pracuje i rozwija swój system operacyjny, który w ciągu najbliższych kilku dni może doczekać się znaczącej aktualizacji. Dawniej tego typu poprawki wymagały zakupu nowej licencji i pojawiały się co parę lat ale wraz z premierą ósemki, korporacja z Redmond zmieniła swoje podejście do aktualizacji oprogramowania…

Fot: comedy_nose, Flickr | CC.

Fot: comedy_nose, Flickr | CC.

Prace nad aktualizacją systemu Windows 8 właśnie zostały zakończone co zresztą oficjalnie potwierdzili pracownicy Amerykańskiej korporacji. Wszyscy użytkownicy okienek mogą więc w październiku spodziewać się nowej wersji swojego systemu operacyjnego. Co ciekawe wersja RMT systemu Windows 8.1 zdążyła już wycieknąć do sieci i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób. Przypominam również, że aktualizacja systemu Windows 8 do wersji 8.1 jest całkowicie darmowa dla użytkowników ósemki, natomiast właściciele starszych dystrybucji systemu Windows muszą wykupić sobie odpowiednią licencję. Oczywiście studenci mający dostęp do programu DreamSpark Premium oprogramowanie to otrzymają zupełnie za darmo.

Interesujący jest fakt iż programiści w Redmond bardzo szybko uwinęli się z przygotowaniem aktualizacji flagowego produktu swojej firmy i wyrobili się w niecałe 2 miesiące. Jest to rekord w historii Microsoftu.

Windows 8

Windows 8 jest wersją systemu operacyjnego Microsoft Windows, produkowanego przez Microsoft przeznaczoną do użytku na komputerach osobistych, włączając w to domowe i firmowe komputery stacjonarne, laptopy i tablety PC. Proces rozwoju systemu rozpoczął się w 2009 roku przed premierą jego poprzednika Windows 7. Jego istnienie zostało potwierdzone na targach CES 2011, gdzie zaprezentowano wersję działającą na procesorze ARM, następnie od września 2011 do maja 2012 wydano trzy wersje rozwojowe systemu. 27 sierpnia 2012 system został uznany za ukończony i uzyskał status RTM. Oficjalna premiera systemu Windows 8 odbyła się 26 października 2012 roku w Nowym Jorku. Razem z nim Microsoft zaprezentował system Windows Phone 8, przeznaczony na telefony komórkowe.

Źródło: Wikipedia.

Przeczytaj również

, , , , ,