Samsung dołącza do swoich telefonów program antywirusowy. Nareszcie

Koreański gigant produkujący smartphone’y działające pod kontrolą mobilnego systemu od Google postanowił dołączać program antywirusowy do wszystkich przyszłych modeli jakie zostaną wypuszczone na rynek. To początek bardzo dużych zmian wizerunkowych i oficjalne przyznanie, że Android nie jest wcale tak bezpieczny jak by się mogło wydawać…

Fot: astanush, Flickr | CC.

Fot: astanush, Flickr | CC.

Samsung ogłosił iż rozpoczął współpracę z firmą Lookout zajmującą się produkcją oprogramowania antywirusowego na Androida.  Według plotek jakie krążą po sieci wynika, iż w aplikacje poprawiającą bezpieczeństwo będą wyposażone wszystkie nowe telefony Samsunga działające pod kontrolą systemu Google. Co ciekawe być może będzie to nawet wersja „biznes”, która obecnie jest płatana. Samsung jak  na razie nie skomentował całego tego zamieszania, ale zrobili to już pracownicy giganta z Mountain View, którzy zgodnie stwierdzili iż Android nie jest tak bardzo narażony na złośliwe oprogramowanie jak by się mogło wydawać.

Wiadomo, że Samsung zdecydował się na taki krok ze względu klientów biznesowych, którzy masowo przenoszą się z Androida oraz BlackBerry na system Microsoftu – Windows Phone. Pod tym względem wydaje mi się, że produkt korporacji z Redmond jest właściwie bezkonkurencyjny, a Google nie jest w stanie na poważnie przyciągnąć partnerów biznesowych choćby dla tego iż oprogramowanie to jest otwarte.

Jak widać wielkie korporacje z branży IT ciągną w swoją stronę, a przykładem tego jest uparte twierdzenie Google iż Android jest bezpieczny. Ciekawe czy na podobny krok jaki wykonał Samsung zdecydują się też inni pracownicy?

Przeczytaj również

, , , , , ,