[aktualizacja] TVN24.pl na Windows Phone czyli nowe dzieło Clever Softwere odsłaniające olbrzymi potencjał drzemiący w mobilnym systemie Microsoftu

Poza znakomitą aplikacją TVN Meteo dostępną na telefonach pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone przyszła pora na opublikowanie nowego produktu, czyli programu umożliwiającego korzystanie z serwisu TVN24.pl. Choć aplikacja ta prezentuje się całkiem ciekawe to jednak mam do niej kilka zastrzeżeń…

Fot: DrabikPany, Flickr | CC.

Fot: DrabikPany, Flickr | CC.

O firmie Clever Softwer z pewnością niewiele osób słyszało i pewnie długo nie usłyszy bo kto w końcu sprawdza autorów aplikacji, które przegląda codziennie w drodze do pracy, domu czy na uczelnie. Muszę przyznać, że nawet sam całkiem niedawno zainteresowałem się działalnością tej firmy ze względu na bardzo ciekawe aplikacje wykonane na zlecenie kilku dużych firm w których znalazł się między innymi TVN. Aplikacja TVN Meteo opublikowana już jakiś czas temu została bardzo dobrze odebrana zarówno przez jej użytkowników oraz dziennikarzy technologicznych wiele zachwycało się bardzo dobrze zaprojektowanym interfejsem oraz innymi ciekawymi opcjami. Po sukcesie tego programu kwestią czasu było wydanie podobnej aplikacji do obsługi serwisu TVN24.pl ta wreszcie pojawiła się w sklepie Windows Phone Store i moim zdaniem prezentuje się całkiem ciekawie poza jednym mankamentem.

tvn24-widnows-phone

Przeglądanie mobilnej wersji serwisu TVN24.pl nie było wcale irytujące bowiem portal ten został bardzo dobrze zaprojektowany i przystosowany do obsługi na urządzeniach mobilnych. Jedynym problemem jaki doświadczyłem korzystając z telefonu Nokia Lumia 800 był właśnie niedziałający odtwarzacz video. Nie wiem dlaczego ale z poziomu mojego smartphone’u nie mogłem oglądnąć wielu materiałów filmowych. Z chwilą debiutu dedykowanej aplikacji myślałem, że problem ten zniknie ale jak się okazało plików video dalej nie można odtwarzać ponieważ nie ładują się one do playera. Choć cała aplikacja jest naprawdę bardzo dobrze zbudowana to jednak jestem bardzo rozczarowany tą wpadką. Mam nadzieję, że szybko zostanie to naprawione.

Aplikację TVN24 w sklepie Windows Phone Store (dla Windows Phone w wersji 7.5 lub wyższej ) znajdziecie pod tym adresem: www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/tvn24/006d6c7c-482a-4f24-a1b4-8aa23722a75e.

AKTUALIZACJA 20.08.2013 22:50

Clever Softwere wypuścił aktualizację, która usuwa problem związany z odtwarzaczem video.

AKTUALIZACJA 22.08.2013 10:30

Problem z odtwarzaniem niektórych filmów dalej pozostał.

Przeczytaj również

, , , ,