Wikimedia wydała aplikację umożliwiającą szybkie publikowanie zdjęć między innymi w Wikipedii

Fundacja Wikimedia Commons odpowiedzialna między innymi za rozwój Wikipedii nie próżnuje i intensywnie pracuje nad nowymi projektami. Co tym razem trafi w ręce internatów?

wikipedia-logo

Wikipedia, to jeden z największych zbiorów przeróżnych artykułów, obrazków i zdjęć udostępnianych zupełnie za darmo na zasadzie licencji Creative Commons, co jest pewnego rodzaju fenomenem. Twórcy tego projektu pomimo, że osiągnęli olbrzymi sukces nie zrobili sobie przerwy i w dalszym ciągu pracują nad nowymi rozwiązaniami mającymi zmienić świat. Tym razem do użytku ma zostać oddana aplikacja działająca pod kontrolą Androida lub iOS dzięki, której każdy będzie mógł w bardzo prosty sposób dodać nowe zdjęcie do zasobów jednej z największych encyklopedii na świecie. Oczywiście należy liczyć się z tym iż praca ta może zostać później wykorzystana przez inne osoby. Jeżeli jednak nie przeszkadzają wam tego typu zapisy prawne to zachęcam was do instalacji najnowszej aplikacji Wikipedii (dostępna dla systemu iOS oraz Android).

iOS_contribs-169x300Wikimedia_Commons_Android_App_-_Login_Screen.png_01-168x300

Oficjalna notatka na temat aplikacji Wikipedii opublikowana na blogu, blog.wikimedia.org:

Uwielbiasz robić zdjęcia w swoim telefonie? Teraz nie musisz czekać aż wrócisz do domu, aby opublikować wysokiej jakości zdjęcia na łamach Wikipedii, wolnej encyklopedii oraz wielu innych projektów należących do Wikipedii.

Oficjalna aplikacja Wikimedia Commons dla iOS i Androida pozwala na szybkie i łatwe przesyłanie zdjęć. Możesz też przesłać wiele plików i dodawać im odpowiednie kategorie (dostępne w systemie Android) lub podzielić się swoimi zdjęciami za pośrednictwem ulubionych serwisów internetowych. Twój wkład może pomóc zilustrować największą na świecie encyklopedię i udostępnić wiedzę dla milionów internautów na całym świecie.

W przyszłości mamy nadzieję dodać więcej funkcji i ułatwić przeglądanie oraz odkrywanie zasobów Wikipedii. Cieszymy się również, że startujemy z nowymi kampaniami takimi jak Wiki Loves Monuments, zachęcając ekspertów Commons, użytkowników i nowych ludzi do powiększania projektów fundacji Wikimedia.

Jak zawsze, potrzebujemy Twojej pomocy i wkładu, aby te aplikacje działały lepiej. Weź zainstaluj naszą aplikację i daj nam znać, jeśli pojawią się błędy, lub jeśli masz nowe pomysły dla funkcji, które chciałbyś abyśmy zrealizowali w przyszłości. Jeśli natomiast nie posiadasz urządzenia z systemem iOS lub Android, nie czuje się pominięty! Projekty fundacji Wikimedia są obsługiwane przez szereg telefonów i działają równie dobrze w wersji mobilnej.

Źródło/Fot: Wikipedia, blog.wikipedia.org.

Przeczytaj również

, ,