Wprowadzanie nowej oferty NC+ przebiega dość opornie…

NC+ rok od pierwszych zapowiedzi wreszcie zostało oficjalnie uruchomione. Niestety nie obyło się bez zamieszania…

nc+

Niby wszystko pięknie, nowa oferta programowa, rekordowa liczba kanałów w wysokiej jakości, interesujący kontent  i wiele ciekawych opcji, których nie oferuje konkurencja. Wydawać by się mogło, że proces wdrażania nowej oferty czyli telewizji NC+ przebiegł idealnie. Jednak nie do końca tak jest.

Kiedy włączyłem dzisiaj telewizor i za pomocą pilota wybrałem kanał numer 1 moim oczą ukazał się program TVN HD zamiast dotychczasowego TVP 1 HD! Natychmiast więc zacząłem przeglądać całą listę ponad 400 stacji telewizyjnych, a przy okazji spaliłem trochę kalorii bowiem odnalezienie konkretnych kanałów w tym wielkim bajzlu jest obecnie bardzo trudne. Szybko jednak doszedłem do wniosku, że kanały należące do grupy ITI czyli TVN, TVN Style, TVN 24 itd. zostały przesunięte na pozycje bardziej promowane czyli na początek długiej listy ponad 400 stacji. Natomiast programy Telewizji Polskiej takie jak TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info itd. można znaleźć gdzieś w okolicach 7-8 pozycji. Następnie zacząłem się zastanawiać gdzie w takim wypadku jest Canal+ i tutaj też się bardzo zdziwiłem bowiem w moim przypadku znalazłem go na kanale numer 30.

Osoby przyzwyczajone do starej numeracji pewnie teraz dość długo będą przestawiać się na nową zwłaszcza, że obecność TVN-u na kanale numer 1 dotychczas bezapelacyjnie zarezerwowanym dla programu pierwszego Telewizji Polskiej jest niezwykle denerwująca. Mam jednak nadzieję, że wszystko to w najbliższym czasie zostanie przywrócone do normy…

Nowe pakiety, wyższe ceny!

Moje wczorajsze spekulacje dotyczące nowych cen, niestety się sprawdziły więc dla niektórych osób będzie drożej, ale za to dla inny taniej! Ci z was, którym do tej pory wystarczał najmniejszy pakiet Cyfry+ czyli Start HD dostępny za symboliczną kwotę 14 złotych niestety teraz będzie znacznie droższy. Opłata za korzystanie z najprostszej oferty programowej oferowanej przez NC+ czyli pakiet – Comfort+ będzie wynosić bagatela 39 zł/miesięcznie.

Klienci mają również dostęp do pakietów Universe+ – 59 zł, Canal+ Silver – 79 zł, Canal+ Gold – 99 zł, Canal+ Platinum – 119 zł oraz All Inclusive+ – 199 zł. Jak można łatwo zauważyć, cen tańszych wariatnów są trochę większe, ale za to większe pakiety potaniały. Mam jednak nadzieję, że konkurencja na Polskim rynku wymusi jeszcze większą obniżkę.

nc_pakiety

Strony Cyfraplus.pl oraz n.pl działają dalej…

O dziwo strony WWW Cyfry+ oraz telewizji N działają w dalszym ciągu ale z nieco zmodyfikowanym layout’em. To jednak nic szczególnego bowiem na tego typu portalach często zmienia się wygląd graficzny dostosowując go do bierzących promocji czy akcji marketingowych. Ciekawe czy jest to przejściowy zabieg czy może za jakiś czas w sieci pozostanie tylko witryna NCplus.pl.

Przesiadka z N lub Cyfry+ na NC+

Co ciekawe dotychczasowi klienci Cyfry+ oraz telewizji N muszą telefonicznie lub za pomocą strony NCplus.pl potwierdzić zmianę oferty programowej. W przeciwnym wypadku nowe kanały nie będą dla nich dostępne. Oczywiście w przypadku wybrania nowego odpowiednika dotychczasowego pakietu z którego korzystacie cena do czasu zakończenia waszej umowy nie ulegnie zmianie. Jest to bardzo ciekawa opcja zwłaszcza dla osób mających wykupiony dostęp do najuboższej oferty telewizji N lub Cyfry+.

Przeczytaj również

, , , , ,