HTC pracuje nad nowym topowym smartphonem z Windows Phone

HTC pracuje nad nowym topowym telefonem pracującym pod  kontrolą Windows Phone. System Microsoftu ma coraz większy udział w rynku i być może już niedługo stanie się poważnym graczem. Na dzień dzisiejszy wszystko na to wskazuje.

htc-one

Z doniesień portalu Neowin.net wynika, że HTC przygotowuje się do premiery nowego topowe telefonu ale tym razem pracującego pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu – Windows Phone 8. Na razie znamy niewiele szczegółów dotyczących tego projektu ale wiadomo, że będzie to urządzenie wzorowane na HTC One. Możemy więc liczyć na 4.7 calowy ekran oraz aluminiową obudowę. Co ciekawe aparat ma zostać wyposażony w technologię UltraPixel.

Według redakcji Neowin.net telefon ten ma zadebiutować na jesieni tego roku. Ciekawe czy odniesieni sukces na miarę swojego starszego brata czyli HTC One.

Więcej informacji na temat HTC ONE.

Windows Phone

Windows Phone – system operacyjny dla platform mobilnych będący następcą Windows Mobile opracowany przez firmę Microsoft. Podczas Mobile World Congress 2010 w Barcelonie, Microsoft ujawnił szczegóły Windows Phone, między innymi: integrację z Xbox Live, Zune i wyszukiwarką Bing. Pierwotnie projekt nazywał się "Windows Phone 7 Series", jednak 2 kwietnia 2010 Microsoft ogłosił, że słowo "Series" zostanie usunięte z oficjalnej nazwy, tym samym system przyjął nazwę "Windows Phone 7".

HTC ONE

HTC One – smartfon zaprezentowany w 1 kwartale 2013 roku. Jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 600 z Adreno 320. Ma 2 GB RAM (DDR2) i wyświetlacz Super LCD 3. Posiada aparat fotograficzny z technologią UltraPixel. Ma głośniki stereo Beats Audio z autorską technologią BoomSound. Można go wykorzystywać jako pilot do telewizora. Jest wyposażony w system operacyjny Android 4.2 z nakładką HTC Sense 5. Jego baterią jest niewymienialny akumulator litowo-polimerowy. Ma obudowę typu unibody wykonaną w całości z aluminium.

Źródło: Neowin.net, Wikipedia, HTC.

Przeczytaj również

, , ,