Jak obsługiwać okulary Google Glass?

Okulary Google to produkt, który wyprzedza standardy rynkowe o ładnych kilka lat oczywiście kiedy założymy, że konsumenci wraz z postępem cyfryzacji „wyrażą zgodę” na postęp w dziedzinie inwigilacji…

Google_Glass

Myślę, że nie ma co ukrywać faktu iż Google pracując nad okularami Glass ma na uwadze olbrzymie zyski jakie będzie mógł czerpać wyświetlając tuż przed naszymi oczami na przykład reklamę sklepu sportowego obok którego właśnie przechodzimy. Żadna firma, a tym bardziej tak wielka korporacja nie jest instytucją charytatywną, a swoje produkty projektuje nie po to by żyło się lepiej, ale po to by zarobić na ich sprzedaży. Takie są prawa rynku i niestety nic ich nie zmieni choć gdyby dość duża grupa konsumentów zebrała się razem i sprzeciwiła postępującej inwigilacji to na pewno wymusiła by na zarządzie nawet największych korporacji zmiany. Nie zapominajmy, że firmy utrzymują się z naszych pieniędzy i to zwykły przeciętny Kowalski decyduje o tym jakie produkty wybierze i z jakich zrezygnuje.

Oczywiście okulary Glass poza swoimi minusami (pisałem o nich tutaj) mają też całą masę plusów. Na uwagę zasługuje znakomicie opracowany interfejs oraz doskonale napisane oprogramowanie, które steruje interaktywnym gadżetem na naszym nosie. Co ciekawe obsługa tego urządzenia została bardzo fajnie rozwiązana. Po menu głównym (podobnym do tego, które zostało zaimplementowane w Androidzie) poruszamy się za pośrednictwem dotykowego panelu, który znajduje się w prawej części okularów (swoją drogą to ciekawe czy będzie dostępna wersja dla osób leworęcznych). Istnieje również możliwość głosowego sterowania okularami, która opiera się dokładnie na tych samych rozwiązaniach, które obecnie wykorzystywane są w telefonach pracujących pod kontrolą zielonego robota. Czyżby inżynierowie Google przenieśli swój „stary” soft do nowego urządzenia jakim są okulary?

Ciekawe ile nowego dowiemy się na temat Google Glass w najbliższych miesiącach? Może w końcu sprzęt ten trafi do testów redakcyjnych?

A wy co sądzicie o okularach Google?

Fot: Google.

Przeczytaj również

, ,