Lumia 1020 oficjalnie zaprezentowana

11 lipca miała miejsce premiera jednego z najnowszych smartphonów od Nokii czyli Lumii 1020 znanej również jako EOS. Telefon ten od swoich konkurentów wyróżnia się oczywiście bardzo dobrym aparatem. Czy jednak jest to wystarczający powód aby pokusić się o nową słuchawkę od Finów?

700-nokia_lumia-1020_product_image

Seria telefonów Nokii działająca pod kontrolą systemu Windows Phone jest naprawdę udana i powoli zaczyna wyprowadzać Fińskiego giganta na prostą. Przypomnijmy, że w momencie rynkowego debiutu pierwszych Lumii z Windows Phone Nokia była w makabrycznej sytuacji finansowej i o mały włos, a otarła by się o bankructwo. Potencjał tej korporacji został jednak dostrzeżony przez Microsoft, który akurat w tym samym czasie szukał partnera do promocji swojego nowego produktu czyli mobilnego systemu operacyjnego.

700-nokia_lumia_1020_color_range

Na dzisiejszej konferencji w Nowym Jorku Nokia zaprezentowała telefon Lumia 1020 wyposażony między innymi w:

  • Ekran, o przekątnej 4.5 cala, pracujący w rozdzielczości 1280×768,
  • Wyświetlacz Amoled,
  • Dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 taktowany zegarem 1.5 GHz,
  • 32 GB wbudowanej pamięci flash,
  • Moduł Wi-Fi, LTE, 3G,
  • Aparat o rozdzielczości 41 Mpx wyposażony w lampę byłskową flash.

700-nokia-lumia-1020-pro-18

Według zapowiedzi Nokii telefon ten w sprzedaży na terenie europy ma pojawić się w tym kwartale. Niestety jego cena nie została jeszcze podana, ale wszystkie osoby zainteresowane powinny zarezerwować sobie ok. 2 000 zł. Lumia 1020 działa oczywiście pod kontrolą systemu Windows Phone 8. 

Przeczytaj również

, , , ,