Nokia Lumia 1020 robi lepsze zdjęcia niż Canon EOS 60D

Najnowszy telefon Nokii czyli Lumia 1020 został zaprezentowany zaledwie parę dni temu, a w internecie już zdążył zadziwić swoimi możliwościami fotograficznymi nawet zawodowych fotografów. Okazuje się bowiem, że aparat zamontowany przez Finów robi bardziej wyraziste zdjęcia niż profesjonalna lustrzanka firmy Canon.

700-nokia_lumia_1020_27

Nokia Lumia 1020 to naprawdę bardzo dobry telefon. Co prawda spośród konkurencyjnych smartphone’ów z górnej pułki wyróżnia się on tylko aparatem to jednak należy brać pod uwagę fakt, że działa on bardzo szybko, a system Windows Phone 8 nie przeprowadza testu wytrzymałości nerwowej swojego użytkownika poprzez wieczne zawieszanie. Dodatkowo na plus tego urządzenia przemawiają rznakomite aplikacje, które Nokia rozdaje swoim klientom zupełnie za darmo oraz pewność, że po kilku miesiącach od premiery nie zostaniemy na lodzie z aktualizacjami systemu operacyjnego.

Lumia 1020 została wyposażona w:

  • Ekran, o przekątnej 4.5 cala, pracujący w rozdzielczości 1280×768,
  • Wyświetlacz Amoled,
  • Dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 taktowany zegarem 1.5 GHz,
  • 32 GB wbudowanej pamięci flash,
  • Moduł Wi-Fi, LTE, 3G,
  • Aparat o rozdzielczości 41 Mpx wyposażony w lampę byłskową flash.

Wracając jednak do samego aparatu to według dziennikarzy serwisu My Nokia Blog robi on bardziej wyraziste zdjęcia niż profesjonalna lustrzanka Canon EOS 60D. Test w którym porównywano oba urządzenia został przeprowadzony podczas lipcowej konferencji na której Nokia zaprezentowała Lumię 1020. Udało się to zrobić dzięki specjalnym planszom, które zostały powieszone przez pracowników Fińskiej korporacji. Dziennikarze postanowili więc sprawdzić jak aparat Lumii 1020 wpada na tle lustrzanki Canon EOS 60D. Wszystko zresztą zostało nagrane (co ciekawe telefonem Lumia 925) i opublikowane w sieci:

Na powyższym materiale wyraźnie widać, że Lumia 1020 robi bardziej ostrzejsze zdjęcia niż lustrzanka Canon EOS 60D. Dla większego porównania warto dodać iż Canon EOS 60D, który został użyty do testów był wyposażony w matrycę APS-C o rozdzielczości 17,9 Mp, natomiast Nokia Lumia 1020 w szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 47 Mp. Czy zatem biorąc pod uwagę ten test można wywnioskować, że w najnowszym telefonie Fińskiej produkcji został zaimplementowany lepszy aparat od profesjonalnych lustrzanek? Oczywiście, że nie. Co do tego, że urządzenie Nokii robi zdjęcia bardziej wyraziste niż Canon EOS 60D nie ma cienia wątpliwości, ale fakt ten nie oznacza, że jest to po prostu lepszy aparat. Na pewno przy kiepskich warunkach oświetleniowych fotki wykonane tym telefonem będą znacznie gorsze. Nie zmienia to jednak faktu, że aparat w jaki została wyposażona Lumia 1020 jest naprawdę bardzo dobry i pewnie prędko nie doczeka się godnego konkurenta.

Źródło: My Nokia Blog, Fot: Nokia.

Przeczytaj również

, , , , ,

Dodaj komentarz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments