Nokia odsłania karty… Poznajcie Nokię Lumia 925 i 928. Naprawdę było na co czekać!

Właśnie zakończyła się konferencja Nokii, która miała miejsce w Londynie. Finowie zaprezentowali dwa nowe bardzo ciekawe urządzenia. Nokię Lumia 925 (w metalowej obudowie!) oraz 928. Samsung oraz inni gracze produkujący słuchawki z Androidem mają teraz poważny problem, bowiem najnowsze telefony pracujące pod kontrolą Windows Phone od Noki zdaniem wielu dziennikarzy są znacznie lepsze od tych, które obecnie dostępne są na rynku!

Podczas dzisiejszej konferencji Finowie zaprezentowali dwa telefony, Nokię Lumię 925 oraz 928 o której zresztą wiedzieliśmy bardzo dużo przed premierą. Nic jednak tak bardzo nie zaskoczyło jak metalowa obudowa w którą została wyposażona Lumia 925. Obydwa telefony są bardzo ciekawe i według mnie jest to prawdziwa alternatywa dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Pracownicy Nokii naprawdę się postarali, a po premierach jakie miały miejsce w ostatnim czasie widać, że nie marnują czasu. Teraz pozostaje tylko czekać na odpowiedź konkurencji…

Nokia Lumia 925

Nokia-Lumia-925

Inżynierowie Nokii przy projektowaniu Lumi 925 wzięli pod uwagę najlepsze elementy Lumii 800 oraz 920. Dzięki czemu topowy smartphone Finów został wyposażony między innymi w zakrzywione szkło odporne na zarysowania, aparat 8 MP, funkcję bezprzewodowego ładowania oraz serię dedykowanych aplikacji opracowanych przez inżynierów Nokii. Jest to znakomite urządzenie naprawdę warte swojej ceny (ok. 2500 zł). W zestawie wraz z telefonem otrzymamy ładowarkę, kabel USB, oryginalne słuchawki Nokii oraz klucz na kartę SIM. Lumia 925 oferuje oczywiście między innymi dostęp do Nawigacji Nokii (również w trybie ofline), aplikacji Nokia Muzyka oraz wielu innych programów Fińskiej korporacji.

Specyfikacja Lumii 925:

 • wyświetlacz 4,5 cala AMOLED (768 x 1280),
 • dwurdzeniowy procesor Krait 1,5 GHz,
 • 1 GB pamięci RAM,
 • metalowa obudowa o grubości 8,8 mm,
 • akumulator o pojemności 2000 mAh,
 • aparat PureView 8,7 MP wyposażony w stabilizacją optyczną oraz flesz LED,
 • 16 GB wbudowanej pamięci (brak slotu na karty pamięci),
 • dedykowana aplikacja Smart Camera.

Lumia 925 obsługuje komunikatory takie jak: Google Talk, Twitter, LinkedIn, Windows Live Messenger, WhatsApp, Yahoo! Messenger, Skype i oczywiście Facebooka. Telefon ten jak zresztą każdy inny działający pod kontrolą systemu Microsoftu został wyposażony w mobilny pakiet Office oraz specjalne aplikacje obsługujące pocztę e-mail.

Lumia 925 trafi do sprzedaży już w Czerwcu i będzie kosztować ok. 2 500 zł. Finowie w Europie zdecydowali się na współpracę z siecią Vodafone więc niewiadomo, kiedy smartphone ten będzie dostępny w naszym kraju. Mam jednak nadzieję, że stanie się to w miarę szybko, bo urządzenie to zapowiada się bardzo ciekawie.

Lumia 928

nokia-lumia-928

Specyfikacja Lumii 928:

 • wyświetlacz 4,5 cala OLED (1280 x 768),
 • dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8960+WTR  1.5GHz,
 • 1 GB pamięci RAM,
 • akumulator o pojemności 2000 mAh,
 • aparat PureView 8.7 MP wyposażony w Auto Focus oraz optyczną stabilizację obrazu,
 • 32 GB wbudowanej pamięci,
 • dedykowane aplikacje Nokii (Nokia Muzyka, Smart Camera, Nokia Nawigacja itd.).

Lumia 928 będzie dostępna na razie tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych gdzie Nokia podjęła się współpracy z siecią Verizon. Oczywiście smartphone ten został wyposażony w aparat PureView wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Co ciekawe posiada on również nieco zapomnianą już ale bardzo dobrą lampę Flash. Może ona pochwalić się również wyświetlaczem AMOLED pracującym w rozdzielczości Full HD, bezprzewodowym ładowanie oraz modułem LTE. Jak na Nokię przystało Lumia 928 będzie dostępna w różnych kolorach.

Podsumowanie

Nokia odwaliła kawał dobrej roboty i zaprezentowała dwa bardzo dobre telefony. Teraz  pozostaje tylko czekać na ich premierę i reakcję konsumentów. Według wielu analityków rynkowych Nokia ma teraz olbrzymie szanse po wielu miesiącach wreszcie zanotować zyski. Czas jednak pokarze, czy prognozy te nie były zbyt optymistycznym akcentem.

Mi osobiście Lumia 925 oraz 928 przypadła do gustu. W porównaniu do Samsunga Galaxy SIV są to naprawdę bardzo dobrze zbudowane telefony, a 925 raz na zawsze zakończyła erę plastiku! Mam jednak nadzieję, że obudowa ta nie będzie się szybko niszczyć i rysować, bo po kilkumiesięcznym używaniu Lumii 800 można mieć naprawdę spore wątpliwości co do wytrzymałości Fińskich telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone.

Źródło/Fot.: Nokia.

Przeczytaj również

, , , , , ,