Nowy XBOX już w Maju. Czy jest na co czekać?

Premierze nowego nowej konsoli XBOX od jakiegoś czasu towarzyszy narastające zamieszanie. W Internecie można znaleźć coraz więcej plotek i przecieków na ten temat. Pytanie tylko czy jest na co czekać, bo według Microsoftu tak! Ale jak jest naprawdę?

xbox-zaproszenia-na-konferencje

21 Maja odbędzie się konferencja Microsoftu na której zostanie zaprezentowana najnowsza konsola XBOX. Niestety pomimo tego, że do sieci wyciekło bardzo dużo informacji na jej temat tak naprawdę to niczego nie wiemy w 100%. Okazuje się nawet, że najnowsza konsola Microsoftu może nie nazywać się zupełnie inaczej niż do tej pory przypuszczaliśmy. Wiadomo jedynie tyle, że najnowszy XBOX będzie wspierać nośniki Blu-ray o zwiększonej pojemności do 50 GB, a jego sercem będzie procesor marki AMD oraz do zestawu domyślnie dołączony zostanie kontroler Kinect. Na tym jednak kończą się fakty…

xbox-360

Nie wyjaśnione zostały również informacje na temat zabezpieczeń DRM, które rzekomo Microsoft zamierza wdrożyć w swojej najnowszej konsoli. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie choćby dlatego, że pomysł ten spotkał się z dość ostrą krytyką internautów. Chodziarz z drugiej strony wprowadzenie tego systemu to dla giganta branży IT z Redmond dodatkowe miliony dolarów zysku. Pytanie teraz czy Microsoft posłucha swoich klientów czy pójdzie w zaparte?

Mam nadzieję, że wszystko wyjaśni się 21 Maja o godzinie 19 (naszego czasu). Już teraz zapraszam was do śledzenia newsów z tego wydarzenia!

Przeczytaj również

, , , ,