Ubuntu EDGE czyli smartphone, który może poważnie namieszać na rynku. Jeżeli w ogóle zostanie wyprodukowany

System operacyjny Ubuntu ostatnio podbija serca coraz większej grupy osób głownie dzięki ładnie zaprojektowanemu interfejsowi oraz dużym możliwościom jakie oferuje. Co ciekawe już niedługo prawdopodobnie będziemy mogli skorzystać z tego oprogramowania na jednym z bardzo interesująco zapowiadających się telefonów.

ubuntu-edge

Canonical rozpoczął właśnie zbieranie funduszy potrzebnych do wypuszczenia na rynek smartphone’u Ubuntu EDGE. Urządzenie to spośród konkurencyjnych produktów będzie oczywiście wyróżniał ciekawy design oraz nowy system operacyjny oparty o Androida. Co ciekawe telefon ten ma zostać wyposażony w bardzo wydajne podzespoły, a jego głownymi konkurentami będą topowe urządzenia takich gigantów jak Apple, Samsung czy Nokia.

Oczywiście nie zapominajmy o tym iż aby Canonical wyprodukował swój pierwszy smartphone musi najpierw zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy, a to niestety idzie jak po gruzie. Aby rozpocząć prace związane z telefonem Ubuntu EDGE internauci muszą przekazać na ten cel aż 32 miliony dolarów, które Canonical potrzebuje żeby w ogóle wystartować z produkcją. Na dzień dzisiejszy zebrano zaledwie 1/3 całej kwoty, a do końca zbiórki pozostało tylko 13 dni. Jeżeli lubicie nowe technologie i macie trochę pieniędzy w portfelu to możecie już dziś za jedyne 695 dolarów zarezerwować sobie jedną sztukę tego urządzenia (dostawa przewidziana jest na Maj 2014) lub przekazać drobniejszą dotację.

Strona zbiórki: www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge.

Specyfikacja Ubuntu EDGE wygląda tak:

ubuntu-edge

Przeczytaj również

, , , ,