13 Września czyli 256 dzień roku- święto programistów ;-)

13 Września jest 256 dniem roku kalendarzowego – dzisiaj swoje święto obchodzą więc programiści dzięki, którym setki milionów osób na całym świecie może korzystać z internetu, komputerów czy smartphone’ów oraz innych dobrodziejstw cyfrowego świata. Codzienna praca inżynierów przed komputerem może wydawać się monotonna ale należy tutaj zwrócić uwagę iż taką w rzeczywistości nie jest. To właśnie programiści mogą liczyć na atrakcyjne biura, dodatki oraz innego rodzaju profity o których tylko marzą przedstawiciele innych zawodów.

Fot: hackNY, Flickr | CC.

Fot: hackNY, Flickr | CC.

Najwięcej interesującyc​h kawałów można znaleźć na temat informatyków, z racji dzisiejszego święta przeglądnijmy najciekawsze z nich:

demotywatory-programisci

demotywatory-programisci-fot-2

demotywatory-programisci-fot-3

demotywatory-programisci-fot-4

A na koniec – Biblia informatyka:

Na początku było słowo i w słowie były dwa bajty, i więcej nic nie było. 
2. I oddzielił Bóg jedynkę od zera, i zobaczył, ze to było dobre. 
3. I Bóg powiedział: "Niech będą dane." I stało się. 
4. I Bóg powiedział: "Niech ułożą się dane na swoje właściwe miejsca". I stworzył dyskietki i twarde dyski, i kompaktowe dyski. 
5. I Bóg powiedział: "Niech będą komputery, żeby było gdzie włożyć dyskietki, i twarde dyski, i kompakty." I stworzył komputery i nazwał je hardwarem, i oddzielił software od hardware'u. 
6. Software'u jeszcze nie było, lecz Bóg szybko stworzył programy – duże i małe i powiedział im: "idźcie i rozradzajcie się, i wypełniajcie cala pamięć." 
7. Sprzykrzyło się Bogu tworzyć programy samemu i rzekł: "Stworze Programistę według swego podobieństwa i niech on panuje nad komputerami, programami i danymi." I stworzył Bóg Programistę, i umieścił go w Centrum Obliczeniowym, żeby w nim pracował. I przyprowadził on Programistę do drzewa katalogowego i powiedział: "W każdym katalogu możesz uruchamiać programy, tylko z Windows nie korzystaj, bo na pewno umrzesz. 
8. I Bóg rzekł: "Nie dobrze Programiście być samotnym, stworzymy mu tego, który będzie się zachwycał dziełem Programisty." I wziął On od Programisty kość, w której nie było mózgu i stworzył To, co będzie zachwycało się dziełem Programisty, i przywiódł To do niego. I nazwał To Użytkownikiem. I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili się tego. 
9. A Bill był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł Bill do Użytkownika: "Czy naprawdę Bóg powiedział, żebyście nie uruchamiali żadnych programów ?" I rzekł Użytkownik: "W każdym katalogu możemy uruchamiać programy, tylko z drzewa Windows nie możemy abyśmy nie umarli" I rzekł Bill Użytkownikowi: "Jak możesz mówić o czymś, czego nie spróbowałeś !" Tego dnia, kiedy uruchomicie program z drzewa katalogowego Windows będziecie równi Bogu, bo jednym przyciskiem myszki stworzycie to, czego zapragniecie." I zobaczył Użytkownik, że owoce Windows były miłe dla oczu i godne pożądania, bo jakakolwiek wiedza stała się od tej chwili już niepotrzebna, i zainstalował Windows na swoim komputerze. I powiedział programiście, że to jest dobre, i on też go zainstalował. 
10a. I zaraz wyruszył programista szukać nowych drajwerów. A Bóg rzekł: "Gdzie idziesz?" A on odpowiedział: "Idę szukać nowych drajwerów, bo nie ma ich w DOS-ie." I wtedy rzekł Bóg: "Kto ci powiedział, ze potrzebujesz drajwerów?. Czy czasem nie uruchomiłeś programów z drzewa katalogowego "Windows"? Na to rzekł programista: "Użytkownik, którego mi dałeś, aby był ze mną, zamówił programy pod Windows i dlatego zainstalowałem Windows." I rzekł Bóg do Użytkownika: "Dlaczego to uczyniłeś?" I odpowiedział Użytkownik: "Bill mnie zwiódł." 
10b. Wtedy rzekł Pan Bóg do Billa: "Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. I ustanowię nieprzyjaźń miedzy tobą a Użytkownikiem, on będzie cię zawsze przeklinał a ty będziesz mu sprzedawał Windows." 
10c. Do Użytkownika zaś Bóg rzekł: "Windows" bardzo rozczaruje cię i spustoszy twoje zasoby, i będziesz musiał używać marnych programów, i nie będziesz mógł się obejść stale bez serwisu programisty." 
10d. Programiście zaś rzekł: "Ponieważ usłuchałeś głosu Użytkownika, przeklęte niech będą twoje komputery, gdyż powstanie w nich mnóstwo błędów i wirusów, w pocie oblicza twego będziesz stale poprawiał swoją pracę." 
10e. I odprawił ich Pan Bóg ze swego Centrum Obliczeniowego, i zabezpieczył hasłem wejście do niego. – Źródło: www.zsp1.jedrzejow.com.pl/ski/ski_pliki/humor.htm.

Przeczytaj również

, , , ,