Amazon wchodzi do Polski, ale swoich produktów na naszym rynku sprzedawać nie będzie

Amerykańska firma zajmująca się internetowym handlem – Amazon postanowiła odtworzyć w Poznaniu oraz Wrocaławiu swoje centra, które w sumie mają dać zatrudnienie kilku tysiącom osób. Oczywiście informacja ta szybko stała się „newsem dnia”, a wielu dziennikarzy zaczęło spekulować na temat terminu uruchomienia internetowego sklepu dla Polaków. Niestety rzeczywistości historia ta wygląda trochę inaczej…

Amazon_Kindle

Amazon przenosząc swoje biura oraz magazyny z Niemczech do Polski nie zrobił tego przygotowując się do rozpoczęcia działalności na naszym rodzimym rynku. Decyzja o tego typu restrukturyzacji została podjęta głownie ze względów ekonomicznych, nie ma co się oszukiwać bowiem zatrudnienie Polaka dla międzynarodowego giganta będzie znacznie tańsze i korzystniejsze. Choć Polski oddział Amazonu na pewno powstanie w ciągu najbliższych lat to raczej nie spodziewałbym się iż będzie to początek przyszłego roku kiedy to zostaną uruchomione oddziały Amazonu.

Na pewno otwarcie centrów w dwóch Polskich miastach zwiększy zasięg internetowego giganta nad Wisłą bowiem towar nie będzie już wysyłany zza granicy oraz przyspieszy to podjęcie ewentualnej decyzji o otwarciu polskiego sklepu Amazon.pl. Mam jednak nadzieję, że już pod koniec 2014 lub na początku 2015 roku będziemy mogli cieszyć się elektronicznymi książkami na Kindlu w naszym rodzimym języku. Na dzień dzisiejszy nie pozostaje jednak nic jak tylko czekać na dalszy rozwój wypadków.

Przeczytaj również

, , ,