Jak wygląda staż w Google?

Na temat pracy w głównym kampusie Google znajdującym się na terenie Mountain View krąży bardzo wiele legend. Niektóre z nich są nawet tak absurdalne, że aż trudno w nie uwierzyć. Jak więc jest naprawdę?

Robert Scoble, Flickr CC.

Robert Scoble, Flickr CC.

W brew pozorom na staż w Microsofcie, Google czy innej firmie powszechnie znanej w branży IT, Polskim studentom nie jest w cale trudno się dostać . Wystarczy tylko mieć dobre oceny i lubić to co się robi. To właśnie Polacy należą do czołówki inżynierów, a nad Wisłą wychowali się jedni z najlepszych programistów na świecie. Nasz rynek IT niestety nie jest zbytnio rozwinięty ale są firmy, które liczą się na arenie międzynarodowej. Co prawda do takich gigantów jak Amazon, Apple, Google, Microsoft czy Yahoo jeszcze nam bardzo dużo brakuje ale jesteśmy na dobrej drodze aby osiągnąć podobny sukces.

Parę miesięcy temu pisałem na temat filmu „Staż”, który opowiadać ma o dwójce przedsiębiorców zatrudnionych na stażu w Google. Film ten powstaje przy pełnym wsparciu Amerykańskiego giganta, a zdjęcia były robione w głównym kampusie Google znajdującym się w Mountain View. Pracownicy Google postanowili jednak przed premierą tego filmu, która ma odbyć się latem opublikować krótki materiał na temat stażu w ich firmie. Możecie zobaczyć go poniżej:

Jak wam się podoba?

Przeczytaj również

, , , ,