Już niedługo 13 Września – 256 dzień w roku czyli święto programistów

Najbliższa sobota to ważna data dla większości przedstawicieli branży IT. 13 września na całym świecie swoje święto obchodzić będą wszyscy programiści, dzięki którym miliony ludzi mogą korzystać z komputerów, urządzeń mobilnych, Internetu i innych dobrodziejstw cyfrowych. W Polsce, podobnie jak w roku ubiegłym, w sposób szczególny dzień ten chce uczcić firma Mobica.

Fot: hackNY, Flickr | CC.

Fot: hackNY, Flickr | CC.

Międzynarodowy Dzień Programisty to nieformalne święto wszystkich programistów, które obchodzone jest corocznie w 256 dniu roku kalendarzowego. Ta data nie jest przypadkowa, a dla ludzi związanych z komputerami i przedstawicielami branży informatycznej, wręcz wyjątkowa. 256 to bowiem 28, co – jak mówią twórcy tego święta – ma symbolizować liczbę wszystkich możliwych wartości jednego bajta informacji w jego najpopularniejszej, 8-bitowej postaci.

Pomysł obchodów Dnia Programisty narodził się w Rosji w 2002 r. Tradycyjnie programiści starają się uczcić ten dzień w niekonwencjonalny sposób. W Polsce pierwsze ogólnokrajowe obchody święta tej grupy zawodowej zostały zainicjowane dopiero w zeszłym roku. Inicjatorem akcji była brytyjska firma programistyczna, Mobica, która w tym roku chce również w specjalny sposób podziękować wszystkim polskim programistom. – Polscy programiści są wyjątkowo pracowici, kreatywni i posiadają ponadprzeciętne kwalifikacje, przez co cieszą się szacunkiem i uznaniem na całym świecie. Często jednak efekt ich ciężkiej i żmudnej pracy nie jest zauważany przez społeczeństwo. Chcemy, aby przynajmniej w tym jednym dniu w roku poczuli się ważni i doceniani, także w naszym rodzimym kraju – mówi Tomasz Krawczyński z firmy Mobica.

13 września w pięciu polskich miastach: Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie, Warszawie i Szczecinie, regionalne oddziały Mobicy zorganizują serię eventów z okazji Dnia Programisty.

Hostessy będą rozdawać programistom, również zatrudnionym w innych firmach, drobne niespodzianki z okazji ich święta. – Mamy nadzieję, że pomysł na świętowanie Dnia Programisty przyjmie się niebawem w całym kraju i w kolejnych latach będzie obchodzony z rozmachem już we wszystkich polskich miastach – mówi inicjator akcji, Tomasz Krawczyński.

Źródło: infoWire.pl

Przeczytaj również

, ,