Mark Zuckerberg wkracza do polityki!

Jeden z najmłodszych miliarderów na świecie, absolwent Harvarda oraz twórca Facebooka postanowił sprawdzić swoje siły w zupełnie nowej dziadzienie czyli polityce. Jest tylko jedno ale, jaki jest prawdziwy cel tej działalności?

Fot: Derzsi Elekes Andor, Wikipedia | CC.

Fot: Derzsi Elekes Andor, Wikipedia | CC.

O karierze Marka Zuckerberga jako polityka mówiło się już od jakiegoś czasu. Większość osób, a w tym ja traktowała tą informację trochę z przymrużeniem oka. Wygląda jednak na to, że najmłodszy miliarder na świecie faktycznie zamierza zostać politykiem, ale nie po to aby „służyć” narodowi tylko aby dbać o własne interesy. Ugrupowanie polityczne Fwd.us ma bowiem zajmować się rozwojem nauki oraz kwestiami polityki imigracyjnej. Krótko mówiąc Zuckerberg zamierza „załatwić” rządowe fundusze na różnego rodzaju badania oraz chce uprościć sobie procedurę zatrudniania programistów spoza Stanów Zjednoczonych, a przede wszystkim krajów takich jak Polska (ze względu na skomplikowane procedury wydania wizy). Oczywiście chodzi tutaj o umożliwienie łatwego zdobycia obywatelstwa USA dla osób wykształconych (Czy przypadkiem nie jest to dyskryminacja?) tak aby mogły one potem bezproblemowo podjąć pracę w Dolinie Krzemowej i przynosić zyski głównie firmom z branży IT, choć tego typu nowelizacja prawa również będzie dotyczyć innych dziedzin.

Przyznam szczerze, że Mark Zuckerberg bardzo agresywnie pogrywa i wydawało by się, że wykłada wszystkie karty na stół, co oczywiście wraz z biegiem czasu może się dla niego źle skończyć. Co ciekawe ugrupowanie Fwd.us poparł zarząd takich firm jak Google, Microsoft, Yahoo, Zynga czy LinkedIn. Pytanie tylko jak do tej inicjatywy podejdą Amerykanie? Coś mi się jednak wydaje, że będą za, a nawet przeciw…

Gdyby podobna partia polityczna powstała w Polsce to pewnie nie miała by wielu zwolenników chodziarz decyzje Polskiego społeczeństwa są nieprzewidywalne. Jeżeli Januszowi Palikotowi udało się przekroczyć próg wyborczy to dlaczego nie udało by się to fanom Facebooka? Ciekawe czy ktoś podejmie się takiego wyzwania, jeżeli tak to już na starcie będzie miał mój głos.

Przeczytaj również

, , , , , , , ,