Motorola po przejęciu przez Google przechodzi rewolucyjne zmiany

Pamiętacie słynne telefony Motoroli? Swego czasu były to bardzo dobre urządzenia z których korzystały miliony osób. Rosnąca konkurencja na rynku doprowadziła jednak do poważnych problemów, aż w końcu szefostwo musiało ratować się sprzedaniem swojej działalności internetowemu gigantowi – Google.

Fot: Stuck in Customs, Flickr | CC.

Fot: Stuck in Customs, Flickr | CC.

Dwa lata temu Google ogłosił iż przejmuje kontrolę nad spółką Motorola Mobility (nie mylcie z Motorola Solutions) co wywołało szereg spekulacji. Wiele osób twierdziło, że internetowy gigant zdecydował się na taki krok aby mieć w zanadrzu całą serię bardzo wartościowych patentów, które będzie można wykorzystać przy rozwoju Androida. Mówiono również o rychłym zamknięciu Motoroli oraz odrodzeniu tej firmy. Google przez dwa lata miał wielki problem ze swoim nabytkiem, który generował olbrzymie straty i stawał się coraz większą kulą u nogi. Firma z Mountain View próbowała to zmienić ale jakoś nie mogła znaleźć pomysłu na dalszy rozwój swojej spółki.

motorola-nowe-logo

W końcu Google postanowił sięgnąć po radykalne kroki i zmienił dotychczasowe logo Motoroli tak aby każdy klient tej firmy nie miał wątpliwości do kogo ona należy. W mojej ocenie jest to bardzo dobry zabieg marketingowy bowiem marka Google cieszy się bardzo dobrą opinią i uznaniem. Tak mocne zaakcentowanie informacji o właścicielu Motoroli może przyczynić się do wzrostu sprzedaży telefonów produkowanych przez tego producenta. Wszyscy bowiem wiemy jaki problem jest z aktualizacją Androida i kto za taki rozwój sytuacji odpowiada. Wiele osób może więc pokusić się o zakup telefonu Motoroli mając nadzieję, na szybką i bezproblemową aktualizację systemu operacyjnego od Google.

W przyszłości Motorola może również produkować smartphone’y z serii Nexus zawierające czystego Androida. Taki zabieg pozwoliłby Google mieć pełną kontrolę zarówno nad hardwarem oraz softwarem. Na tak dobrej pozycji znajduje się tylko Apple, które od początku istnienia sprzedaje zarówno urządzenia jak i oprogramowanie pod kontrolą którego działają. Firma ta przynosi olbrzymie zyski i być może kiedyś Motorola zacznie dawać podobne dochody. Byłby to wtedy niesamowity sukces Google…

Pytanie tylko czy Larry Page oraz Sergey Brin chcą pójść tą samą drogą co Steve Jobs? Z drugiej strony to dobrzy są w tym co robią więc poco zmieniać coś co dobrze działa i daje olbrzymie zyski? 

Przeczytaj również

, , , , , ,