Na lotnisku w Warszawie jest darmowy internet (ale tylko z nazwy)

Na lotnisku imienia Fryderyka Chopina wreszcie udostępniono darmową sieć Wi-Fi z której mogą korzystać klienci portu lotniczego w stolicy. Jednak jak to zwykle bywa, zawsze znajdzie się jakiś problem…

Polska powoli wchodzi w kategorię krajów cywilizowanych gdzie darmowy dostęp do internetu w miejscach publicznych to rzecz normalna tak jak oświetlenie elektryczne w domu. Niestety początki tych wielkich zmian nie przebiegają najlepiej. Przykładem tego jest port lotniczy na Okęciu w Warszawie gdzie niby udostępniono darmową sieć Wi-Fi ale w praktyce niestety nie jest ona całkowicie bezpłatna. Dostęp do internetu możemy uzyskać dopiero po zeskanowaniu w specjalnym automacie karty pokładowej i wypełnieniu formularza w którym potwierdzamy, że jesteśmy klientem jednej z linii lotniczych. Na tym jednak nie kończą się problemy przeciętnego kowalskiego, który chciałby sprawdzić pocztę e-mail przed wylotem. Dostęp do internetu otrzymujemy oczywiście na ograniczony czas. Na Okęciu jest to 30 minut. Warto również zaznaczyć, że dostęp do globalnej sieci jest udostępniany z prędkością 1 MB/s. Czyli w rzeczywistości nie możemy nawet nic pobrać, no chyba, że jakieś niewielkie pliki warzące kilkanaście MB.

lotnisko-warszawa-logo

Właściwie to podczas korzystania z tego pseudo darmowego internetu na lotnisku Chopina w Warszawie jest więcej problemów niż pożytku. Najlepiej to mieć wykupiony w smartphone'ie własny pakiet internetowy i z niego korzystać w takich miejscach. Przynajmniej jesteśmy pewni, że nie utracimy połączenia z internetem przed ukończeniem zaplanowanych zadań. Ciekawe co zrobilibyście gdyby nagle skończył wam się przysługujący czas tuż przed wysłaniem bardzo ważnego e-maila do szefa?

Przeczytaj również