Nowa oferta NC+. Czy w ogóle coś się zmieniło?

12 kwietnia prezes NC+ Julien Verley pod wpływem wielkiego społecznego niezadowolenia ofertą programową powstałą po połączeniu Cyfry+ oraz telewizji N zaprezentował zupełnie „nowe” pakiety, które mają podbić serca Polaków. Mam jednak co do tego pewne wątpliwości i czy w ogóle doszło do jakichkolwiek zmian?

nc+-strona-glowna

Od konferencji NC+ minęło zaledwie parę godzin, a już w Internecie pojawiły się ostre głosy krytyki nowej oferty. Internauci głównie śmieją się, że „nowe pakiety” w rzeczywistości są droższe od tych które zostały wprowadzone 21 marca oraz, że jedyną zmianą oprócz podniesienia cen jest skasowanie najdroższej, opcji która była dostępna za bagatela 199 zł. Moim zdaniem prezes Julien Verley kolejną już próbą ratowania wizerunku swojej firmy znowu popełnił błąd. Bardzo wątpię aby klienci Cyfry+ oraz telewizji N skorzystali z nowej oferty NC+, na pewno większość z nich zainteresuje się możliwością pozostania przy dotychczasowej umowie, a następnie zrezygnuje z usług tejże firmy.

nc+-przpeprosiny

Nowa oferta programowa NC+

W najnowszej ofercie NC+ klienci mają możliwość wykupienia pakietów Comfort+ – 39 zł, Universe+ – 59 zł, Canal+ Silver – 79 zł, Canal+ Gold – 99 zł, Canal+ Platinum – 119 zł. Co ciekawe do każdej z tych opcji można dobrać dodatkowe kanały nawet Canal+! Dodatkowo w Maju w ofercie ma pojawić się pakiet Ekstraklasa.

nowa-oferta-nc+

Poprzednia oferta NC+

Moje wcześniejsze spekulacje dotyczące cen oferty NC+, niestety się sprawdziły więc dla niektórych osób będzie drożej, ale za to dla inny taniej! Ci z was, którym do tej pory wystarczał najmniejszy pakiet Cyfry+ czyli Start HD dostępny za symboliczną kwotę 14 złotych niestety teraz będzie znacznie droższy. Opłata za korzystanie z najprostszej oferty programowej oferowanej przez NC+ czyli pakiet – Comfort+ będzie wynosić bagatela 39 zł/miesięcznie. NC+ udostępniło również pakiety Universe+ – 59 zł, Canal+ Silver – 79 zł, Canal+ Gold – 99 zł, Canal+ Platinum – 119 zł oraz All Inclusive+ – 199 zł. Jak można łatwo zauważyć, cen tańszych wariantów są trochę większe, ale za to pakiety Premium (Canal+ Gold, Canal+ Platinium oraz All Inclusive+) na szczęście są troszeczkę tańsze od poprzedniej oferty Cyfry+ .

nc_pakiety

Miała być nowa definicja rozrywki, a wyszła nowa definicja marketingowej wpadki…

Wysokie napięcie jakie panuje między klientami nowej platformy satelitarnej, a zarządem tejże firmy dodatkowo podniosła decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz rezygnacja z zaproszenia na „konstruktywną rozmowę” prezesa NC+ przez Dawida Zielińskiego (założyciela profilu Anty NC+). Sytuacja ta powoli wymyka się z pod kontroli i kto wie czy jedynym sposobem na jej ugaszenie będzie naprawdę poważna zmiana w ofercie programowej NC+ lub ponowne rozdzielenie Cyfry+ oraz telewizji N. Na razie z zaistniałej sytuacji może ciszyć się Cyfrowy Polsat, który zresztą rozesłał już do mediów oświadczenie, że nie stoi w żaden sposób za działaniem profilu Anty NC+ na Facebooku i strony antyncplus.pl. Przedstawiciele Polsatu zaznaczyli również, że reklamy pojawiające się na obu witrynach są publikowane przez Facebooka oraz Google, a ich obecność wynika z algorytmów stworzonych przez obydwie firmy. Należy również zwrócić uwagę, że pomimo wydania tego oświadczenia nie ucichły spekulacje jakoby profil Anty NC+ oraz strona www.antyncplus.pl były sprytną akcją marketingową Solorza-Żaka.

Fot: www.ncplus.pl

Przeczytaj również

, , , , , , , , ,