Patronat medialny: Bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet!

Już po raz drugi Rails Girls Tricity zaprasza dziewczyny do Gdyni na bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania.

strefakoderagrafika

22 i 23 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny uczestniczki będą miały szansę poznać tajniki Ruby on Rails i to nie tylko od strony teoretycznej. Podczas warsztatów dziewczyny, pracując w 3 osobowych grupach, zostaną przeprowadzone krok po kroku przez proces projektowania i tworzenia własnej aplikacji. Wsparcia w tym procesie udzielą im doświadczeni mentorzy, którzy na co dzień pracują w branży IT.

Pod koniec weekendu każda z grup będzie mogła pochwalić się gotowym produktem, a uczestniczki praktycznymi umiejętnościami, które mogą wykorzystać w dalszym rozwoju.

Podczas warsztatów na dziewczyny czekają też inspirujące wykłady zaproszonych gości, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i sukcesach, a co najważniejsze wskażą dalsze możliwości rozwoju w branży IT.

Warsztaty Rails Girls Tricity to doskonałe miejsce na start w IT!

Kto może wziąć udział?

Wszystkie dziewczyny i kobiety z podstawową znajomością obsługi komputera i Internetu. Jedyne czego potrzebują to sprawne laptopy, chęć do nauki i dużo pozytywnej energii.

Zapisy ruszają już 16 września na stronie www.railsgirlstricity.pl i potrwają do 30 września.

Jak wyglądała poprzednia edycja?

Pierwsza edycja warsztatów Rails Girls Tricity odbyła się 5 i 6 marca 2015 roku w Gdyni i od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali ponad 730 zgłoszeń, z których mogli wyłonić tylko 42 najbardziej zmotywowanych uczestników. Wielu z nich wykorzystało swoją szansę i po warsztatach kontynuuje naukę Ruby on Rails, tworząc aplikacje dla siebie i swoich firm.

Czym jest inicjatywa Rails Girls?

Rails Girls to międzynarodowa społeczność, której celem jest inspirowanie, motywowanie i zachęcanie kobiet do rozwoju w branży IT. Pierwsze warsztaty zorganizowane zostały w 2010 roku w Finlandii. Od tego czasu odbyło się ponad 230 warsztatów na całym świecie. W Polsce inicjatywa działa w 10 różnych miastach.

Chcesz być na bieżąco?

Zajrzyj na facebook’a www.facebook.com/RailsGirlsTricity.
lub stronę  www.railsgirlstricity.pl.

Warsztaty te zostały objęte patronatem medialnym przez bloga StrefaKodera.pl.

Przeczytaj również

, , , ,

  • JamesLewn

    Jedna z coraz liczniejszych form dyskryminacji/faworyzowania dziewczyn. O ile się orientuję, to panie oczekują równego traktowania. Jako męski student PG nie mogę wystartować, booooo… jest za mało kobiet w IT i trzeba je dodatkowo nęcić, bo na normalne kursy się nie dostaną? WTF! Dobrze, że napisałeś taki artykuł, przynajmniej nie musze pisać tego na ich fanpage.

    • Rails Girls Tricity

      Hej, na warsztaty przyjmujemy także panów, nikogo nie dyskryminujemy. Poza tym wśród trenerów przeważają mężczyźni i jakoś nie mają z tym problemu, że większość uczestników stanowią kobiety. Także jeśli masz ochotę nauczyć się czegoś nowego – to zapraszamy.