Patronat medialny: HackYeah – Największy europejski hackathon w Krakowie!

Wydarzenie jest skierowane do szerokiej rzeszy odbiorców – głównie do specjalistów branży IT, ale nie tylko! Organizatorzy chcą, aby hackaton stał się miejscem spotkania osób kochających wyzwania.

Co to oznacza? Przed uczestnikami postawione zostanie ekstremalne wyzwanie – w ciągu 24 godzin wytężonego wysiłku będą mieli za zadanie stworzyć rozwiązania w poszczególnych trzech kategoriach: X-SPORTS, X-NATURE, X-SOCIAL. Główne zadanie jest otwarte i polega na interpretacji słowa: EXTREME, ale nie będzie to jedyne wyzwanie czekające na uczestników.

Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah. Zorganizował już popularne hackathony, m.in. Smogathon, w którym wzięły udział zespoły z 3 kontynentów, oraz niedawny KrakHack – imprezę miejską, na którą z samego Krakowa zgłosiło się aż 200 osób. Dodatkowo za październikowe wydarzenie odpowiedzialna jest agencja eventowa PROIDEA, specjalizująca się w tworzeniu wydarzeń i przestrzeni networkingowej dla branży IT,  jak Festiwal 4Developers.

Hasłem eventu jest: EXTREME!

Pomysłodawcy hackathonu stworzyli 3 ścieżki, którymi mogą kroczyć uczestnicy w październikowy weekend. Wspólnie z programistami oraz ludźmi zafascynowanymi nowoczesnymi technologiami nadadzą nowe znaczenie słowu “ekstremalny”.

  • Jedną z kategorii jest: X-SPORTS, gdzie głównym zadaniem uczestników będzie stworzenie kreatywnego i innowacyjnego rozwiązania dla ludzi praktykujących sporty ekstremalne.
  • Drugą kategorią podczas hackathonu będzie X-NATURE – uczestnicy będą mieli za zadanie znaleźć rozwiązanie, które będzie mogło ostrzec, zapobiec lub zniwelować zagrożenia stwarzane przez siły natury, jak np. huragany czy powodzie.
  • Trzecia kategoria: X-SOCIAL dotyczy problemów społecznych tj. ubóstwo, bezrobocie czy też bezpieczeństwo.

Dodatkowo Partnerzy HackYeah przygotują zadania, których będzie można podjąć się na miejscu.

Hackathon będzie miał miejsce w Tauron Arenie Kraków, która jest idealnym obiektem dla wielkich, niezapomnianych i rekordowych wydarzeń.

HackYeah to z jednej strony wydarzenie testujące umiejętności specjalistyczne oraz dające pole do popisu, ale z drugiej to okazja do spotkania ludzi zajmujących się na co dzień podobnymi projektami. W hackathonach chodzi o rywalizację, ale również świetną zabawę i luźną atmosferę. Zadbamy o to, by każdy uczestnik wydarzenia wrócił z niego z nowymi znajomymi oraz niezapomnianymi wspomnieniami  – mówi Sylwia Wojtas z agencji PROIDEA.

Faktem jest, że zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 50 000 osób (Raport Sedlak & Sedlak z 2016 roku).

W trakcie trwania hackathonu przewidziane są atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Zapewnione są także posiłki i dostęp do strefy relaksu. Zapisy na www.hackyeah.pl, wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł. Cały zysk z biletów zostanie przekazany na cele charytatywne, a mianowicie na projekt: Szkoła 3.0, wspierający rozwój dzieci z domów dziecka poprzez fundowanie kursów programowania.

Więcej informacji na Facebooku oraz Twitterze wydarzenia.

Darmowe wejściówki!

Z racji objęcia patronatem medialnym hackatonu, mam dla czytelników bloga pulę 15 darmowych biletów! Bilety otrzyma pierwsze 15 osób, które zgłoszą się po nie w komentarzu pod tym artykułem – pamiętajcie o podaniu poprawnych adresów email, na które będę mógł wysłać kod uprawniający do otrzymania darmowej wejściówki. Powodzenia!

Hackaton HackYeah został objęty patronatem medialnym przez bloga StrefaKodera.pl.

Przeczytaj również

, , , , , , , , ,