Plikostrada.pl kolejna po portalu dobre-programy.pl strona z Dubaju oszukująca internautów!

Parę miesięcy temu wybuchła afera związana z portalem www.dobre-porgramy.pl oszukującym internautów i wyłudzającym pieniądze za pobieranie darmowych programów. Pisałem na ten temat w artykule „Pobieraczek jest już skończony, a co z portalem Dobre-programy.pl?”, który niestety cieszy się nieprzerwanie bardzo dużą popularnością. Co ciekawe internauci nie wyciągnęli żadnych wniosków z tej lekcji i znowu kolejna firma mająca siedzibę w Zjedonoczonych Emiratach Arabskich (tak samo jak właściciele dobre-programy.pl) postanowiła wykorzystać świetny pomysł na biznes…

plikostrada-pl

Portal www.plikostrada.pl działa na dokładnie tej samej zasadzie co dobrze znane wszystkim serwisy takie jak pobieraczek.pl, program24.pl czy dobre-programy.pl. Internauci kuszeni są darmowym pobieraniem przeróżnych programów, które w większości są udostępniane na wolnych licencjach ale jak się okazuje po jakimś czasie założenie konta niestety nie było darmowe. Wiele osób po otrzymania wezwania do zapłaty, które co ciekawe przychodzi za pośrednictwem poczty e-mail nie znając swoich praw płaci zwyczajny haracz oszustom. Po raz kolejny przypominam, że w takich wypadkach każdej osobie przysługuje możliwość odstąpienia od umowy, a osoby nieletnie (tj. poniżej 17 roku życia) nie muszą niczego płacić bowiem żadna firma nie ma prawa podpisać z takimi ludźmi jakikolwiek wiążący obie strony dokument!

Drugą kwestią jest to iż serwis plikostrada.pl działa na granicy prawa i nie należy wpłacać czegokolwiek na konta bankowe jego właścicieli bez otrzymania pisemnego wezwania do zapłaty oraz potwierdzenia zawarcia umowy. Osobiście radzę wszystkim poszkodowany zgłaszać ten fakt do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 007 707 (pn-pt od 9:00 do 17:00). Natomiast gdy dostajecie wezwania do zapłaty od portalu www.plikostrada.pl, a nie zakładaliście tam konta, to musicie jak najszybciej zgłosić ten fakt na najbliższym komisariacie Policji. Jest to zwyczajna próba wyłudzenia pieniędzy o której należy powiadomić odpowiednie organy.

Jesteśmy właśnie świadkami kolejnej afery oraz internetowego oszustwa mam nadzieję, że wszyscy poszkodowani zgłoszą sprawy do odpowiednich instytucji i nikt nie wpłaci pieniędzy bez otrzymania pisemnego wezwania do zapłaty, które pewnie do nikogo nie trafi!

Oczywiście w dalszym ciągu będziemy śledzić całą sprawę.

Przeczytaj również

, , , , , , ,