Plus: Przeglądaj YouTube na swoim telefonie bez limitu! Czy to koniec ograniczonego transferu danych w ofercie Internetu mobilnego?

Muszę przyznać, że naprawdę nie spodziewałem się takiego zwrotu akcji jeśli chodzi o dostęp do Internetu mobilnego. Do tej pory to Play przyzwyczaił nas do ostrych zagrywek na rynku telekomunikacyjnym, ale jak widać konkurencja nie chce być gorsza i tym razem właśnie Plus postanowił wyrwać się przed szereg!

plus-nielimitowany-internet

Od 14 Maja Plus jako pierwsza sieć w Polsce będzie oferował nielimitowany dostęp do zwykłych stron WWW oraz serwisów YouTube i Ipla w prędkości LTE! Jest to rewolucyjna oferta na rynku telekomunikacyjnym między innymi dlatego, że łamie „niepisane zasady” przyjęte przez operatorów telefonicznych, które polegały na ograniczeniu transferu danych dla Internetu mobilnego ze względu na „zapychanie” łącza poprzez buforowanie filmów między innymi z portalu YouTube. Oczywiście dostęp do całkowicie nielimitowanego mobilnego Internetu będzie uzależniony od wielkości wybranego abonamentu.

plus-nielimitowany-internet-cennik

Tak więc osoby, które zdecydują wykupić telefon w abonamencie o wysokości 59,90 zł będą miały możliwość nieograniczonego przeglądania stron WWW zawierających tekst, grafikę oraz animacje. Elementy typu filmy lub połączenia szyfrowane („https" w adresie strony) np. z pocztą elektroniczną lub bankiem pomniejszą limit GB. Jeżeli posiadacie ofertę Mix lub inny abonament w Plusie to otrzymacie rabat w wysokości 10 zł, a opłata abonamentowa wyniesie  was 49,90 zł.

W abonamencie za 79,90 zł oraz 99,90 zł oprócz możliwości nielimitowanego korzystania ze „zwykłych stron" www otrzymacie dodatkowe GB specjalnie do wykorzystania na portalu YouTube lub Ipla, dzięki którym możecie bez pomniejszania swojego głównego pakietu obejrzeć odpowiednio 10 lub 20 godzin filmów. Jeżeli posiadacie ofertę Mix lub inny abonament w Plusie to otrzymacie rabat w wysokości 15 zł, a opłata abonamentowa wyniesie was odpowiednio 64,90 zł lub 84,90 zł.

W abonamencie za 119,90 zł oprócz przeglądania zwykłych stron www otrzymacie możliwość oglądania bez żadnych limitów filmów na YouTube oraz Ipla. Jeżeli korzystacie z oferty Mix lub posiadacie inny abonament w Plusie to również otrzymacie rabat w wysokości 15 zł i opłata abonamentowa wyniesie was 104,90 zł.

Przyznany w abonamencie limit GB można wykorzystać na wszystkie inne rodzaje aktywności w sieci. Po wykorzystaniu limitu nastąpi ograniczenie prędkości we wszystkich usługach internetowych, ale nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty za korzystanie z transmisji danych na terenie Polski. Pełną prędkość transmisji można w prosty sposób przywrócić za pomocą pakietów Plus Internet extra.

Jeżeli zdecydujecie się na podpisanie umowy z Plusem to w ramach abonamentu otrzymacie dostęp do technologii LTE, HSPA/HSPA+ oraz starszych. Co ciekawe, zasięgiem LTE jest objętych 50,57% populacji Polski, a w zasięgu HSPA/HSPA+ znajduje się 92,66% populacji Polski.

Teraz czekam z niecierpliwością na komentarz Play w tej sprawie…

Źródło/Fot.: Plus.

Przeczytaj również

, , , ,