Polska partnerem strategicznym targów CeBIT 2013!

Targi CeBIT odbywające się corocznie w Hanowerze (Niemcy) cieszą się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród Europejskich jak i Amerykańskich mediów. Jeżeli zastanawiacie się nad wycieczką na jedną z największych imprez technologicznych na świecie, to może zachęci was do tego fakt, że to właśnie Polska jest współorganizatorem tegorocznej edycji międzynarodowych targów elektroniki konsumenckiej!

Targi CeBIT odbywają się nieprzerwanie od 1986 roku w Hanowerze, a organizowane są przez Deutsche Messe AG. Od początku swojego istnienia skupiają one wielkie korporacje, celebrytów oraz miłośników nowych technologii, którzy tłumnie zjeżdżają się z całego świata. Dla wielu młodych przedsiębiorców są znakomitą okazją do nawiązania nowych bardzo interesujących kontaktów biznesowych, można nawet zaryzykować twierdzenie, że event ten pomógł „rozwinąć skrzydła” co najmniej kilkudziesięciu firmom z branży IT. CeBIT wyróżnia również znakomita organizacja dzięki czemu, każda osoba może bez problemów znaleźć interesujący ją dział tematyczny spośród czterech ogromnych hall podzielonych na cztery główne kategorie: pro, gov, life i lab.

Hala główna targów CeBIT

Hala główna targów CeBIT

Rok temu partnerem CeBIT była Brazylia, która znakomicie wykorzystała ten fakt do promocji własnego kraju. W tegorocznej edycji przed taką możliwością stanęła Polska. Mam nadzieję, że urzędnicy w Warszawie znakomicie wykorzystają ten prezent.

Polskie firmy będą miały okazję zaprezentować swoje osiągnięcia na ponad 3000 metrów kwadratowych. Co więcej do dyspozycji Polskich przedsiębiorstw będzie również cieszące się olbrzymią popularnością „stoisko główne” usytuowane w hali numer 6. Według oficjalnych informacji na targach w Hanowerze swoje wystawy zaprezentuje aż 150 naszych rodzimych firm – w 2012 roku były to 74 przedsiębiorstwa.

W uroczystej ceremonii otwarcia targów CeBIT 2013 dnia 4 marca obok kanclerz Niemiec Angeli Merkel udział weźmie premier Donald Tusk i wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Więcej szczegółowych informacji na temat CeBIT’u znajdziecie tutaj: specjalne informacje na temat CeBIT’u (j. polski), strona główna CeBIT 2013 (j. niemiecki, j.angielski).

Przeczytaj również

, , , , , , , , ,