Rewolucja Play! Skorzystacie z oferty „Drugi numer”?

Fioletowy operator ostatnio podkręcił tempo i zaprezentował bardzo ciekawe oferty. To jednak nie koniec ofensywy Play, dzisiaj odbyła się druga runda!

play-drugi-numer

Sam od jakiegoś czasu jestem klientem sieci Play i współpracę z fioletowym operatorem oceniam bardzo dobrze. Oczywiście zdarzają się pewnie niedociągnięcia jak chwilowy brak zasięgu w samym centrum dużego miasta czy niedostatecznie funkcjonujący system informujący o zużytym transferze danych. Pamiętajmy jednak, że problemy zdarzają się każdej firmie więc nie należy się zniechęcać do danej marki tylko dlatego, że przez parę sekund nie mogliśmy wykonać połączenia będąc w miejscu w którym powinien być maksymalny zasięg. Play powoli się zmienia, a co najważniejsze są to zmiany zdecydowanie na lepsze! Świadczy o tym choćby dzisiejsza oferta jaka została zaprezentowana przez fioletowego operatora.

Kto jeszcze używa dwóch numerów?

Pewnie nie raz zdarzyła wam się sytuacja kiedy na gwałt musieliście kupić drugą kartę SIM z innym numerem telefonu, aby wykorzystać go na przykład jako telefon kontaktowy dla osób zainteresowanych waszym ogłoszeniem. W dobie wszech obecnych smartphone’ów oraz telefonów Dual-Sim taka sytuacja pewnie wydaje się kuriozalna ale należy pamiętać, że bardzo dużo osób może być zadowolonych z oferty umożliwiającej korzystanie z dwóch całkowicie od siebie niezależnych numerów telefonicznych przy pomocy jednej karty SIM. Właśnie takim osobom Play wyszedł naprzeciw i przygotował zupełnie nową usługę o nazwie „Drugi numer”. Dzięki niej zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi mogą skorzystać z możliwości obsługi dwóch numerów telefonicznych przy pomocy tylko jednej karty SIM. Co ciekawe wybranie tej opcji jest również niezbyt drogie, klienci indywidualni muszą zapłacić 29 zł za aktywację, a następnie opłacać abonament w wysokości 6 zł miesięcznie. Inaczej prezentuje się sytuacja dla firm jest to 28,28 zł za aktywację (cena z VAT) oraz abonament w wysokości 6,15 zł (cena z VAT). Pełny cennik oferty „Drugi numer” prezentuję poniżej:

drugi-numer-cennik-play

Jak to wszystko działa?

Po pierwsze, umowę z siecią Play podpisujemy na czas nieokreślonych (nie ważnie czy interesuje nas oferta dla firm czy dla klientów indywidualnych) oraz miesięcznie musimy opłacać abonament w wysokości ok. 6 zł (szczegóły w akapicie wyżej). Do telefonu wkładamy tylko jedną specjalnie przygotowaną kartę SIM, którą otrzymujemy podczas aktywacji. Po zakupie odpowiedniego startera należy w telefonie wpisać odpowiedni kod: *111*387*1# i właściwie od tego momentu możemy cieszyć się dwoma numerami. Należy również pamiętać, że wszystkie połączenia przychodzące na drugi numer są oznaczone symbolem #1, który znajduje się na końcu numeru.

Jak widać Play zadbał o to by obsługa „podwójnej” karty SIM w telefonie nie przysparzała przeciętnemu Kowalskiemu wielu problemów. Myślę, że po krótkim czasie nie będziecie mili większych problemów z obsługą dwóch numerów.

drugi-numer-obslugadrugi-numer-obsluga-2

Czekam na więcej!

Muszę przyznać, że Play ostatnio coraz bardziej mnie zadziwia. Jako jedyna sieć w Polsce rozwija się naprawdę szybko i zadziwia swoich konkurentów. Mam jednak nadzieję, że oni też pójdą za ciosem i zaoferują konkurencyjne usługi w jeszcze niższej cenie! Teraz tylko pozostaje czekać na odpowiedź Plusa, Orange oraz T-Mobile…

Przeczytaj również

, , ,