Targi CeBIT 2013 rozpoczęte! Polska szturmuje Hanower…

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wiele osób, dzień otwarcia tegorocznych targów CeBIT! Jest to szczególna edycja, bowiem została zorganizowana przy współpracy z Polskim rządem. Co w tym roku czeka na zwiedzających?

cebit-2013-premier-kprm-fot-2

Od 5 do 9 Marca fani nowych technologii z całego świata obchodzą swoje święto. W ciągu tych 4 dni mają niepowtarzalną okazję zetknąć się z wieloma firmami, produkującymi przeróżne urządzenia elektroniczne począwszy od akcesoriów komputerowych takich jak myszki, klawiatury czy bardziej wyrafinowane zasilacze UPS, a skończywszy na nowoczesnych serwerach czy innych rozwiązaniach technologicznych przeznaczonych dla profesjonalistów. Na targach w Hanowerze można zobaczyć dosłownie wszystko! Co więcej w tym roku swoje produkty zaprezentuje aż 150 naszych rodzimych firm.

Targi CeBIT odbywają się nieprzerwanie od 1986 roku w Hanowerze, a organizowane są przez Deutsche Messe AG. Od początku swojego istnienia skupiają one wielkie korporacje, celebrytów oraz miłośników nowych technologii. Wyróżniają się one znakomitą organizacją dzięki czemu, każda osoba może bez problemów znaleźć interesujący ją dział tematyczny spośród czterech ogromnych hall podzielonych na cztery główne kategorie: pro, gov, life i lab.

cebit-2013-premier-kprm

Targom w Hanowerze towarzyszy między innymi turniej Intel Extreme Masters, gdzie można spróbować swoich sił grając w takie gry jak League of Legends, Starcrafta 2 oraz World of Tanks. Jeżeli więc kogoś zmęczyło by ciągłe chodzenie i oglądanie przeróżnych stoisk, może zrobić sobie krótką przerwę na relaksacyjną wirtualną rogrywkę.

Silny udział Polski w targach jest szansą nie tylko dla Polaków, ale dla wszystkich zainteresowanych partnerów zagranicznych. – Donald Tusk.

Ja ze swojej strony życzę wszystkim osobom będącym na targach w Hanowerze miłej zabawy i wielu sukcesów w odkrywaniu „urządzeń przyszłości”. Mam również nadzieję, że Polacy pokarzą na co ich stać podczas wirtualnych rozgrywek w turnieju Intela.

Fot: KPRM.

Przeczytaj również

, , , ,