TVN24 zaprasza jako eksperta ekonomistę aby wypowiedział się na temat programowania

Kiedy dzisiaj rano oglądałem TVN24 kilka razy przecierałem oczy ze zdumienia widząc jak zaproszony w roli eksperta ekonomista (Przemek Pająk z portalu Spidersweb.pl) wypowiada się na temat programowania o którym nie ma bladego pojęcia. Media w Polsce sięgnęły dna ale nie sądziłem, że jeszcze bardziej można się skompromitować.

tvn24

Ostatnio opinia publiczna strasznie zbulwersowała się Amerykańskim programem szpiegującym internautów, o którym zresztą miałem okazję już pisać. Od kilku dni jesteśmy świadkami zawziętej debaty na ten temat zarówno w internecie jak i tradycyjnych mediach. Temat ten został również poruszony dzisiaj rano przez stację telewizyjną TVN24. Co ciekawe do studia w roli eksperta został zaproszony redaktor naczelny serwisu spidersweb.pl. Wszystko było by pięknie gdyby nie fakt iż temat tej rozmowy wiąże się z programowaniem, a zaproszony „ekspert” dość nieudolnie wypowiadał się na temat technicznych aspektów tego procederu.

Wszystkie informacje związane z korzystaniem z komputera, korzystaniem z sieci zostają na komputerze tym którym używamy czy to urządzeniu mobilnym – smartphone’ów czy też komputerów. To jest coś co zostawia każdy z użytkowników korzystający z internetu. – Przemek Pająk fragment wypowiedzi dla TVN24.

Po pierwsze dane o których mowa nie są zapisywane na komputerze danej osoby lecz na serwerze. To jest zasadnicza różnica zwłaszcza, że internauta nie ma żadnej kontroli nad plikami które tam się znajdują. Po drugie informacje te zapisywane są również przez operatorów telekomunikacyjnych na ich własnych dyskach. Jeśli chodzi o pozostawiane śladu na danym urządzeniu to oczywiście w systemie zostają zapisane pewne informacje ale przecież właściciel danego komputera ma nad nimi pełną kontrolę.

Powyższy fragment to tylko jeden z niewielu jakie skompromitowały stację TVN. Widzowie tej telewizje nie są traktowanie poważnie, a świadczy o tym między innymi fakt iż zaproszono ekonomistę aby wypowiedział się na temat programowania:

Przemysław Pająk. [..] Z wykształcenia anglista i ekonomista. Zafascynowany nowymi technologiami. – Źródło: SpidersWeb.pl

Stacji TVN proponuję następnym razem zaprosić studentów dziennikarstwa jako ekspertów od matematyki, a specjalistów IT do rozmowy na temat nowych samochodów prezentowanych na targach w Genewie. Widzowie na pewno zostaną uraczeni rzetelnymi informacjami.

Na zakończenie zapis dzisiejszej rozmowy w TVN24 na temat programu PRISM z Przemkiem Pająkiem w roli głównej:

Przeczytaj również

, , , , , , ,