Wszystko co musisz wiedzieć na temat Motoroli Moto X

Na nowy telefon Google i Motoroli wyczekiwały miliony osób, a w szczególności fani Androida. Czy gigant z Mountain View sprostał olbrzymiej presji jaka na nim ciążyła?

moto-x-fot-2

Motorola Moto X to jeden z ciekawszych telefonów jakie obecnie znajdują się na rynku. Jest to urządzenie raczej z górnej półki i co najważniejsze jego właściciel nie musi martwić się o dostępność aktualizacji oprogramowania systemowego. Pod względem wyglądu Motorola Moto X prezentuje się całkiem fajnie. Niezbyt duży ale też nie za mały wyświetlacz oraz chropowata tylna obudowa ułatwiająca trzymanie telefonu w ręku powodują, że smartphone ten powinien bardzo dobrze leżeć w dłoni.

moto-x-fot-1

Jeśli chodzi o dostępne aplikacje to tutaj również nie musimy się obawiać, że coś nie będzie działało tak jak powinno. Sklep Google Play to największy tego typu katalog oprogramowania, a szybki procesor oraz 2GB pamięci RAM w które została wyposażona Motorola Moto X niemalże gwarantują dostępność do pełnej oferty aplikacji udostępnionych przez giganta z Mountain View.

motorola-moto-x-2

Motorola Moto X jest oparta o Google Now co jest niewątpliwie bardzo dużym plusem ale i minusem. Jest to jedyny telefon na rynku, który nieustannie nasłuchuje swojego właściciela tylko po to aby w odpowiednim momencie zareagować na wydane polecenie głosowe. Pomimo tego, że urządzenie to zostało wyposażone w dość pojemny akumulator to jednak funkcja ta potrafi szybko rozładować całe urządzenie.

Oficjalna specyfikacja Motoroli Moto X wygląda tak:

  • dwurdzeniowy procesor Qualcomm S4 Pro taktowany zegarem 1,7GHz,
  • 2 GB pamięci RAM,
  • 4,5-calowy wyświetlacz AMOLED,
  • tylny aparat 10 Mpix oraz przednii wyposażony w matryce o rozdzielczości 2 Mpix,
  • 16 lub 32 GB pamięci Flash,
  • obsługa WiFi, NFC, Bluetooth 4.0, GPS, LTE
  • akumulator o pojemności 2200 mAh

Urządzenie to zostało oczywiście wyposażone w system Android 4.2.2, a jego wymiary to 129,3 x 65,3 mm.

Przeczytaj również

, , , , , ,