Zdjęcia wykonane telefonem Nokia Lumia 1020 w National Geographic…

Nokia robi naprawdę bardzo dobre telefony ale mało kto spodziewał by się pewnie, że zdjęcia wykonane smartphonem Lumia 1020 trafią do prestiżowego magazynu National Geographic…

nokia-lumia-1020-national-geographic

Jeden z fotografów prestiżowego magazynu National Geographic podczas podróży po Ameryce robił zdjęcia smartphonem Nokia Lumia 1020, które zostaną opublikowane na łamach najbliższego numeru tego czasopisma. To znakomita reklama dla Microsoftu (obecnego właściciela Fińskiej korporacji) oraz olbrzymi pokaz możliwości jakie oferuje aparat wbudowany we flagowy model jednego ze smartphone’ów działających pod kontrolą systemu Windows Phone. Czy ktoś z was ma jeszcze jakieś wątpliwości, który telefon kupić?

Co prawda mobilne kafelki korporacji z Redmond pomimo olbrzymich wysiłków Microsoftu oraz Nokii ciągle nie cieszą się zbyt dużą popularności na rynku to jednak należy tutaj zwrócić uwagę, że w bardzo szybkim tempie wyrastają na godnego konkurenta dla Androida. Oprogramowanie to może pochwalić się coraz lepszymi i ciekawszymi aplikacjami oraz ciągle rosnącą ich liczbą w sklepie Windows Phone Store. Programiści w Redmond naprawdę bardzo ciężko pracują, a efekty tego powoli mogą już dostrzegać zwykli użytkownicy WP.

Smartphone Lumia 1020 od swojej premiery promowany był jako urządzenie wyposażone w profesjonalny aparat fotograficzny wspierany przez doskonałe aplikacje w pełni wykorzystujące możliwości jakie ofertuje sprzęt na którym pracują. Aparat ten został również bardzo dobrze oceniony przez dziennikarzy technologicznych oraz fanów fotografii. Co ciekawe bardzo szybko okazało się również, że robi on zdjęcia lepsze niż lustrzanka Canon EOS 60D o czym zresztą miałem okazję pisać na łamach artykułu: „Nokia Lumia 1020 robi lepsze zdjęcia niż Canon EOS 60D”. Teraz Finowie, a raczej Microsoft ma kolejny powód do zadowolenia bowiem fotografie wykonane właśnie tym telefonem trafią do magazynu National Geographic. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, żeby zdjęcia wykonane telefonem komórkowym były tak dobre żeby można było je wydrukować w prestiżowym czasopiśmie.

Nokia Lumia 1020 coraz bardziej mnie zadziwia i kto wie może pokuszę się o wymianę obecnej Lumii właśnie na ten model? Zobaczymy…

Przeczytaj również

, , , , , ,