Jak nagrać rozmowę audio przez Skype?

Skype jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych umożliwiających darmowe połączenia głosowe między różnymi osobami. Często zachodzi jednak potrzeba kiedy rozmówcy muszą nagrać potrzebne informacje jakie padają w trakcie rozmowy audio. Jak to zrobić? Dowiecie się z niniejszego artykułu…

ipad-605439_1920

W internecie można znaleźć całą masę różnych programów służących do nagrywania dźwięku podczas rozmowy przez Skype’a. Jednymi z najpopularniejszych są zupełnie darmowe aplikacje: „MP3 Skype Recorder” oraz „Pamela”.

MP3 Skype Recorder

Kiedy już pobierzecie „MP3 Skype Recorder” należy go uruchomić i oczywiście wyrazić zgodę na instalację klikając w przycisk „Allow access”:

nk-qnePRAkTzBLKeayHLCkkmJpZ9~u4jcXGgtFbt9DIi7Qto3lMa6QgmKAMtzQeK3L0-K8qd5qN3SEQSOkTy

Jeśli przebrnęliście już przez proces instalacji, i zdążyliście uruchomić komunikator Skype, to powinniście zauważyć, że podczas każdej nowej rozmowy Skype będzie wyświetlał specjalny komunikat informujący o rozpoczęciu nagrywania:

mU2ineLUAkTzBLKeayHLCkkmJpZ9~u4jcXGgtFbt9DIi7Qto3lMa6QgmKAMqwQeK3L05J8XAsPFwFEEdOkTy

Rozpoczęcie i zakończenie nagrywania przez program „MP3 Skype Recorder” odbywa się automatycznie. Można jednak te ustawienia dostosować do swoich własnych potrzeb.

Przyciskiem oznaczonym na poniższym obrazku jako nr 2 możecie zatrzymać proces nagrywania, który w dowolnym momencie wznowicie klikając w przycisk nr 1. Obok znajduje się opcja (nr 3) umożliwiająca szybkie przejście do listy nagranych plików audio z poprzednich rozmów.

Niżej (sekcja nr 4) zaznaczając odpowiedni checkbox możecie zmienić „ustawienia uruchamiania”, opcja „Start automatically when I start Windows” oznacza automatycznie uruchamianie programu w momencie włączenia komputera, a „Start mimized” automatyczne minimalizowanie okna aplikacji.

Program umożliwia również dobranie odpowiednich parametrów nagrania (sekcja nr 5) oraz trybu (sekcja nr 6).

nUmjne~We3ezGf2SZzreC0YwIssw8uxhOHaymGv64jos~FA0zkIN6QM7dB0oxQeK3L05J8XAsPZ2FUQfOkTy

Pamela

Aplikacja ta w przeciwieństwie do „MP3 Skype Recorder” wymaga „pozwolenia” na rozpoczęcie nagrywania prowadzonej rozmowy audio poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku:

m0GsneLcAkTzBLKeayHLCkkmJpZ9~u4jcXGgtFbt9DIi7Qto3lMa6QgmKAEi2h2MibhuK8WetvtwGRMRMUU_

Jak widać korzystanie z „Pameli” jest bardzo proste, na tym w zasadzie kończy się obsługa tego programu. Warto jeszcze wspomnieć, że wszystkie nagrania zapisywane są automatycznie.

Inne aplikacje

Jeżeli jednak brakuje Ci jakiś opcji w tych darmowych programach możesz wydać kilkanaście dolarów na komercyjną aplikację EasyVoipRecorder:

mE6inerWdnezGf2SZzreC0YwIssw8uxhOHaymGv64jos~FA0zkIN6QM7dB0pxhmQ2ug8cMnAvaR0HBAcZE~zaQ__

Narzędzie to nie tylko pozwala na nagrywanie rozmów w Skype, ale również znakomicie spisuje się przy międzynarodowych połączeniach Voip-traffic.

Jeżeli dodatkowo potrzebujecie prowadzić rejestr połączeń to możecie wybrać inne programy takie jak SuperTintin czy też SkypeCap. Są one bardzo łatwe w użyciu, a SkypeCap pozwala również na zapis video.
Powyżej wymieniłem najciekawsze i najłatwiejsze w obsłudze programy służące do nagrywania rozmów w Skype. Jeśli macie jakieś własne sprawdzone rozwiązania to zachęcam do podzielenia się nimi za pośrednictwem komentarzy.

Najnowszą wersję aplikacji Skype pobierzecie oczywiście z portalu JoyDownload.pl pod adresem: www.skype.joydownload.pl.

Przeczytaj również

,