Formularz logowania w szablonie bez użycia pluginu dla WordPressa

Istnieje bardzo wiele wtyczek dla WordPress’a umożliwiających szybkie dodanie formularza logowania bezpośrednio do dowolnego szablonu. Zastosowanie takiego rozwiązania ma swoje plusy jak i minusy. Pamiętajmy jednak, że WordPress to oprogramowanie o otwartym dostępie do kodu źródłowego, dzięki czemu istnieje wiele możliwości wyświetlenia formularza logowania bezpośrednio z poziomu danego szablonu. Poniżej znajduje się kod strony wyświetlającej formularz logowania jako zwykłą stronę w danym serwisie internetowym. Cały skrypt należy zapisać w dowolnym pliku o dowolnej nazwie z rozszerzeniem PHP, a następnie umieścić w katalogu (znajdującym się na serwerze): /wp-content/themes/nazwa_szablonu /page-templates. Kolejnym krokiem jest dodanie nowej strony w Kokpicie WordPress’a oraz wybranie z menu bocznego szablonu o nazwie: Custom WordPress Login. Stronie tej możemy również nadać tytuł np. Zaloguj, Login… Natomiast tekst, który wpiszecie w edytorze nie zostanie wyświetlony.

Powyższy kod został opracowany na podstawie artykułu: http://www.tutorialstag.com/custom-wordpress-login-without-using-a-plugin.html.

, , , ,

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozpętała się wojna między UOKiK oraz internautami, a platformą telewizji cyfrowej NC+…

Temat NC+ oraz strony www.antyncplus.pl bije rekordy oglądalności. Forum internetowe założone przez jednego z Poznańskich studentów może pochwalić się zasięgiem...

Zamknij