Usuwanie „index.php” z adresu URL w WordPressie

WordPress to bez wątpienia jeden z najlepszych darmowych systemów CMS. Dzięki olbrzymiej społeczności może pochwalić się bardzo wieloma ciekawymi funkcjami oraz wieloma wtyczkami ułatwiającymi prowadzenie stron internetowych. Z WordPress korzystają zarówno małe blogi jak i wielkie serwisy internetowe.

wordpress-logo

WordPress nie jest jednak doskonały i wiele rzeczy wymaga poprawki. Właśnie jednym z takich elementów są adresy URL, które zawsze zaczynają się od „index.php”: www.domena.pl/INDEX.PHP/kategoria/artykul. Wszystko było by pięknie gdyby twórcy WordPressa do generowania linków nie używali by technologii Permalink, a zwykłego .htaccess. Na szczęście istnieje prosty sposób naprawienia tego błędu.

Wystarczy tylko utworzyć plik .htaccess na komputerze zapisać w nim poniższy kod i wysłać na serwer:

UWAGA: Zapisanie pliku o nazwie .htaccess jest niemożliwe na zwykłych systemach operacyjnych w tym na Windowsie więc jego nazwę należy zmodyfikować po zapisaniu w głównym katalogu na serwerze.

Po wykonaniu powyższych wskazówek z adresu URL zniknie nieestetyczny zapis „index.php”. Co więcej zabieg ten poprawia również pozycjonowanie danej strony.

Przeczytaj również

, , , ,